Havadis16.com - 21 Ekim 2018, Pazar

Bu koroda hayat var…

16 Aralık 2017
Bu koroda hayat var… için yorumlar kapalı
Bu koroda hayat var…

Nilüfer Kadın Korosu, Hacı Mehmet Zorlu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi yararına düzenlenen “Nostaljik Pop’tan Türkülere” adlı konserde sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. Nilüfer Kadın Korosu, konserlerinin büyük kısmını  Bursa’da toplumsal duyarlılık ve sosyal sorumluluk projelerine destek amacıyla veriyor.

Nilüfer Kadın Korosu, bu kez Hacı Mehmet Zorlu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi yararına sahne aldı. Bursa Akademik Odalar Birliği sahnesindeki  “Nostaljik Pop’tan Türkülere” adlı konsere sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. 500 kişilik salon hıncahınç dolarken, katılımcıları bir bölümü de konseri merdivenlerden izlemek zorunda kaldı.

Şefliğini Dr. Aysel Gürel’in üstlendiği Nilüfer Kadın Korosu, konserin ilk bölümünde nostaljik Türk Pop Müziği eserlerini seslendirdi. Berkant’ın “Samanyolu” şarkısıyla sahneye çıkan koro, Emel Sayın’ın dillerden düşmeyen “Mavi Boncuk” ve Esmeray’dan “Unutama Beni” şarkısını büyük bir ustalıkla seslendirdi. Koristler solo şarkılarla sahne alarak geceye renk kattı. Konserde Tanca Subaşıoğlu, Kübra Yılmaz, Nesrin Kuştugan ve Naime Şirin solist olarak görev alırken Hacı Mehmet Zorlu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi müzik öğretmeni Olcay Aka da koristler arasında bulunan annesi Gönül Aka ile birlikte Ayla Çelik’in Bağdat şarkısını düet yaptı. Anne-oğulun aynı sahneyi paylaşması duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Hacı Mehmet Zorlu Özel Eğitim Uygulama İş Okulu öğrencilerinin “erik dalı” oyunu ise büyük alkış topladı. Öğrenci folklor grubu yoğun istek üzerine finalde de sahneye çıktı….
Konserin ikinci bölümünde de Nilüfer Kadın Korosu sevilen türküleri okudu.  Dillerden düşmeyen türkülerin sanatseverlerle birlikte seslendirildiği “Nostaljik Pop’tan Türkülere” adlı konserin sonunda Nilüfer Belediyesi Koordinatörlerinden  Dr. Sibel Özel, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına sanatçıları kutlayarak Şef Dr. Aysel Gürel’e çiçek verdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.