Havadis16.com - 12 Aralık 2018, Çarşamba

Bu millet teröre boyun eğmeyecek

19 Ekim 2015
Bu millet teröre boyun eğmeyecek için yorumlar kapalı
Bu millet teröre boyun eğmeyecek

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde  halka hitap eden Başbakan Ahmet Davutoğlu, “AK Parti var oldukça Allah’ın izniyle bu ülke bu millet teröre boyun eğmeyecektir” dedi.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde düzenlenen AK Parti mitinginde halka hitap eden Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Eskiden istedikleri gibi at koşturdukları bir coğrafyada şimdi, ‘siz haksızsınız, biz mazlumların yanındayız’ diyen bir ülkeyi kabul edemiyorlar. Onlar bu Türkiye’yi istemezler. Çünkü onlar güçlü bir Türkiye’nin dünyadaki adaletsiz düzene bir çeki düzen vereceğini biliyorlar. Bu yüzden AK Parti’yi indirmeyi denediler. Gezi Parkı’yla denediler, 17-25 Aralık’ta egemenlerin maşası olan ‘paralel yapı’yla denediler ama siz onlara izin vermediniz” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kocaeli’nin Gebze ilçesinde düzenlenen AK Parti mitinginde vatandaşlara hitap etti. Mitinge Başbakan Davutoğlu ile birlikte Başbakan’ın eşi Sare Davutoğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, İçişleri Eski Bakanı Efkan Ala, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Eski Bakanı Nihat Ergün, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, tüm ilçe belediye başkanları, tüm milletvekili adayları ve vatandaşlar katıldı.
Başbakan Davutoğlu’ndan önce sahneye gelerek bir konuşma yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Sizlerle birlikte olmak, sizlerin hizmetinde olmak inanı bize çok büyük bir gurur veriyor. 12 yıldır Gebze’mize ve Kocaeli’mizin her köşesine hizmet ediyoruz. Sizler bizlere görev verdiniz emanet ettiniz. Bizleri sandığa giderek oylarınızla göreve getirdiniz. Sizlere hizmet etmek için ekibimizle birlikte gece gündüz çalışıyoruz. Hamd olsun önemli mesafeler aldık. Şehirlerimizi 12 yıl öncesine çok daha yaşanılabilir hale getirdik. Tabii ki bunu 12 yıldır tek başımıza iktidar olduğumuz için yapabiliyoruz. Çünkü önümüzdeki lokomotif güçlü. Lokomotif güçlü olunca biz de arkasında çalışmak zorundayız. Yerelle genel iktidar bir arada oldukça her şeyin en güzelini yapacağız” dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ise, “Bu muhteşem tabloyu görünce aklıma 3 Kasım 2002 seçimleri öncesinde o günkü yasaklanmış, seçime dahi girmesine izin verilmemiş liderimiz, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la yaptığımız Gebze mitingi aklıma geldi. 3 Kasım’dan önceki Gebze mitingimizde yeni Türkiye’nin işaret fişeğini atmıştık. O gün yasaklı olan liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a kucak açmıştınız. Bugün bu meydana sığmayan bu muhteşem topluluk inşallah 1 Kasım’da Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun önderliğindeyYeni Türkiye’de AK Parti’nin iktidarını müjdeliyor” ifadelerini kullandı.

“BU TERÖR ODAKLARI İSTİYORLAR Kİ BU MİLLETİN ÇOCUKLARI BİRBİRİNE DÜŞMAN OLSUN KAVGA ETSİN”
Mitinge katılan vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılanan Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Emeğin, alın terinin şehri Kocaeli, üretimin şehri Kocaeli, emek ve değer üreten bu şehri gönülden selamlıyorum. Biz ömür boyu sürecek bir davanın neferleriyiz. Dibe vurmuş bir ekonomik yapıyı ayağa kaldırma mücadelemizde Kocaeli bizim yüzümüzü hiç kara çıkarmadı. Kocaeli’nin üretime istihdama ve ülkemizin dünyaya açılma adımlarına verdiği büyük destek bu millet tarafından unutulmayacaktır. Bugün 2023 hedeflerinden söz edebiliyorsak en büyük güvencemiz sizlersiniz. İnşallah hep birlikte çalışacağız. Kocaeli’yi dört başı mamur bir dünya şehri haline getireceğiz. 1 Kasım’ın neticesi bugünden belli oluyor. Sizlerin gayretlerinizle Türkiye’yi daha güçlü daha zengin daha özgür daha mutlu bir ülke yapacağız. Milletçe kurduğumuz gelecek hayallerinin elimizden alınmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Sizler ömür boyu sürecek bir davanın aşkını temsil ediyorsunuz. Hiçbir terör odağı ve hiçbir terörist faaliyet bizi milletimizle bir aramızda olmaktan ve milletimize hizmetten alıkoyamayacaktır. AK Parti var oldukça Allah’ın izniyle bu ülke bu millet teröre boyun eğmeyecektir. Bu millet hizmet yolundan asla geri dönmeyeceğiz. Bu ülkeye olan inancımızı asla yitirmeyeceğiz. Çünkü biz bu millete bu ülkeye bu vatana sevdalıyız. Her bir insanımızı kalpten gelen bir muhabbetle seviyoruz. Bu milleti bir arada tutan değerlerden asa vazgeçmeyeceğiz. Çok iyi biliyoruz bugün oynanan bütün bu kirli oyunların ardında Türkiye’yi yolundan çevirmek, büyüme ve gelişme iradesini yok etmek var. Dün Cumhurbaşkanımızla Anamur’dan Girne’ye yeni bir gönül bağı kurduk. Bu terör odakları istiyorlar ki bu milletin çocukları birbirine düşman olsun kavga etsin. Bunu güçlü bir Türkiye işlerine gelmediği için istiyorlar. Eskiden istedikleri gibi at koşturdukları bir coğrafyada şimdi bir ülkenin çıkıp da ‘siz haksızsınız, biz mazlumların yanındayız’ diyen bir ülkeyi kabul edemiyorlar. Onlar bu Türkiye’yi istemezler, çünkü onlar güçlü bir Türkiye’nin dünyadaki adaletsiz düzene bir çeki düzen vereceğini biliyorlar. Bu yüzden AK Parti’yi indirmeyi denediler. Gezi Parkı’yla denediler. 17-25 Aralık’ta egemenlerin maşası olan ‘paralel yapı’yla denediler ama siz onlara izin vermediniz” diye konuştu.

“BAKTILAR OLMUYOR, BU SEFER TERÖRE BAŞVURMAYI DENEDİLER”
‘Onlar baktılar ki olmuyor bu sefer de teröre başvurmayı denediler” ifadelerini kullanan Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Çözüm sürecindeki iradeyi yok sayarak terörü bütün ülkeye yaymayı denediler. Askerlerimizi polislerimizi şehit ettiler. Sağlık görevlilerimizi, sivillerimizi, küçücük yavrularımızı katlettiler. Buradan bütün şehitlerimize, terörden dolayı hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Herkes bilsin ki şehitlerimiz hiçbir zaman ölüler değildir. Teröre ve teröriste geçit vermeyeceğiz. Huzur ve demokrasi operasyonu insanlarımızın can güvenliği sağlanıncaya, şehirlerimizin güvenliği sağlanıncaya kadar sürecek. Bizim için asıl olan vatandaşlarımızın güvenliğidir. Adına milletine ırkına diline dinine bakmaksızın terörün ve teröristin her birine karşı çıktık ve karşı çıkmaya da devam edeceğiz. İşte bizim için önemli olan vatanımızın, milletimizin, birliği beraberliği ve milli birlik ve kardeşliğimizdir. Herkes emin olsun ki bu yolda bu iradenin yegane siyasi temsilcisi, bugüne kadar olduğu gibi AK Partidir. AK partinin olduğu yerde teröristler hiçbir şekilde hedefine ulaşamayacak. Türkiye’nin yegane umudu AK Partidir. Bu ülkede siyaset yaptığını söyleyen her partinin Türkiye için çalışması gerekmez mi? Bu ülkenin karşısındaki tehditler karşısında bir milli duruş içerisinde olması gerekmez mi? Peki Türkiye’deki muhalefet ne yapıyor; terör odaklarına, ihtiraslarına manipülasyonlarına uyarak hükümeti, bizleri suçluyorlar. Yaşanan bu acı olayları fırsat bilerek, kendilerine fayda sağlamaya seçimleri etkilemeye seçim mühendisliği yapmaya çalışıyorlar. Ellerinde zerre kadar delil olmadan askerlerimizi, polislerimizi, hükümetimizi zan altında bırakmaya çalışıyorlar. Milletimiz kimin milletin yanında, kimin karşısında olduğunu biliyor. 7 Hazirandan sonra bunların gerçek yüzü ortaya çıktı. Millet, ‘birleşin, ortak olun, hükümet kurun’ dedi ama bunlar milletin verdiği görevden kaçtı. Sayın Kılıçdaroğlu’nu görüyorsunuz. Bir eseri yok, örnek bir işi yok. ‘Ben şunu yaptım, referansım şudur’ demiyor. Üstelik Cumhuriyet Halk Partisi’nin getirdiği bir kambur da var. Siyaset melekelerini kaybetmiş bir parti yönetmeye çalışıyor. CHP Genel Başkanı demek, hükümete namzet olmak değil, CHP’nin parti içi iktidar mücadelesine namzet olmak demek. Biz bütün bunlara rağmen son derece medeni bir şekilde koalisyon görüşmelerini yürüttük. Ama Türkiye’nin eğitim sisteminin tamamen değişmesini masaya koyduklarında orada ‘dur’ dedik. Sırf AK Parti hükümette olmasın diye sayın Bahçeliyi başbakan yapmaya kalkıştılar. Ona da sayın Bahçeli ‘hayır’ dedi. Milletin vermediği başbakanlığı birbirlerine ikram edebilirler mi? Zaten sayın Bahçeli aylardır her şeye ‘hayır’ dedi. Biz ‘gelin uzlaşalım’ dedik, ‘hayır’ dedi. MHP tabanı çok istekli olduğu halde sorumluluktan kaçtı, ‘hayır’ dedi” şeklinde konuştu.

“NE MİLLETİN VERDİĞİ GÖREVDEN KAÇAN CHP VE MHP’NİN, NE DE SIRTINI KANDİL’E YASLAYAN HDP’NİN BU ÜLKEYE BİR FAYDASI OLMAZ”
Başbakanlığı milletin verdiğini belirten Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Başbakanlığın icazeti milletten alınır. Sayın Bahçeli şimdi sıra millette. Nasıl sayın Bahçeli 7 Haziran’dan sonra gelen her teklife ‘hayır’ dediyse şimdi aziz milletimiz ona da ‘hayır’ diyecek. Vatanını milletini seven her MHP’li kardeşim de eminim bu hayır siyasetinden muzdariptir. Çıkmış sayın Bahçeli televizyonlarda bir çanta gösteriyor, ‘her şeyimiz hazırdı’ diyor. Peki o çantadakileri görüşme salonunda neden bizimle paylaşmadınız da masaya oturur oturmaz ‘hayır’ dediniz. O çantayı bizim önümüzde açacaktınız. Öyle televizyonlarda şov malzemesi olarak değil. Şimdi bakalım 1 Kasım’dan sonra o çantadan neler çıkacak. Bu mesele memleket meselesi. Bu meseleyi çözmek için tek başına iktidar olmak lazım. Ülkeyi seçime götürecek hükümetin, anayasa gereği bütün partilerden oluşması gerektiğinde de görevden kaçtılar. Anayasa göreve çağırdı, o zaman da kaçtılar. Hiçbirisi göreve gelmedi. Böyle gamsız sorumluluktan kaçan bir siyaset olur mu? Sorumluluktan kaçanlara bu millet görev verir mi? Madem görevden kaçacaksınız siz neden siyaset yapıyorsunuz. Bu milleti neden meşgul ediyorsunuz. İktidar olacakmış gibi yapıp da hayır demekten ne zevk alıyorsunuz. O iktidar bir kez önünüze geldi ama siz o şansı kullanamadınız. Ama artık bu millet size o iktidarı vermez. Bu millet 1 Kasım’da tek başına iş başına diyerek AK Partiyi iktidara taşıyacak. Bunları milletimiz göreve çağırdığında kaçıyorlar. Ama mesele AK Parti olduğunda hepsi bir araya gelip cephe oluşturmaya çalışıyorlar. Cumhurbaşkanlığı seçiminde çatı aday gösterdiler güvenlik yasasında hepsi karşı çıktılar. Teröre karşı ortak deklarasyon gösterelim dediğimizde hepsi karşı çıktılar. Teröre karşı ortak bir deklarasyona bile imza koymaktan çekinenler terörle mücadeleye azimle devam edebilirler mi? Bunların tek hedefi terörle mücadele falan değil. Tek hedefleri AK Parti’yi iktidardan indirmek. Sonrasına dair bir planları yok. Biz, ‘Türkiye’nin yegane umudu AK Partidir’ derken bunları kast ediyoruz. Ne milletin verdiği görevden kaçan CHP ve MHP’nin, ne de sırtını Kandil’e yaslayan HDP’nin bu ülkeye bir faydası olmaz. Bakın seçime gidiyoruz. Bunlar görevden kaçtıkları gibi şimdi de meydanlarda yoklar. Ama biz inadına buradayız. Daha vatandaşlarımızın kanları yerdeyken, biz yaralılarımızı hastaneye taşımaya çalışırken, geçen Cumartesi günü devleti, hükümeti, bizleri ‘katil’ diye yaftalamaya çalışan bu siyasi parti liderlerinden, bu müsveddelerden millete hayır gelir mi? Bu ülkenin hizmetinde olan güvenlik birimlerine ‘katil’ diyenlere karşı tek bir sesle, ‘şehitler ölmez vatan bölünmez’ dememiz lazım. İnadına barış, inadına milli birlik ve beraberlik dememiz lazım. Bunların niyeti Türkiye’de kargaşa varmış görüntüsü vermek ve hükümeti yıpratmak. Bakın millet bizimle beraber saatlerce meydanlarda ama onlar sadece hükümeti ve hükümetin savunduğu değerlere saldırıyorlar. Hiç tereddüt etmeyin 13 yılda söylediğimiz her işi başardık. Bundan sonra da söylediğimiz her işi başaracak taahhütlerimizin hepsini yerine getireceğiz” dedi.

“BU SUYU BİR BARIŞ SUYU, BİR CAN SUYU OLARAK KIBRIS’A GÖNDERİYORUZ” Milletten aldıkları güç ile bu ülkeye dev eserler kazandırmaya, büyük projeler gerçekleştirmeye devam edeceklerini ifade eden Davutoğlu, “1 Kasım bu anlamda tarihi yeni bir başlangıç noktasıdır. Şu an geçici seçim hükümeti olmamıza rağmen milletimize hizmetten geri durmuyoruz. Bakın dün Anamur’da dev bir tesisi hizmete açtık. Cumhurbaşkanımızla birlikte Anadolu’nun suyunu, yavru vatan Kıbrıs’a gönderdik. Tam 1.6 milyar lira bütçeli KKTC su temini projesiyle artık Kıbrıslı kardeşlerimiz su sıkıntısı çekmeyecek. Şimdi Anadolu’nun suyunu Kıbrıs’a gönderiyoruz. İşte milliyetçilik budur. İşte millete hizmet budur. Bizim bütün hedefimiz ana vatan ile yavru vatan arasındaki gönül bağını her zaman daim kılmaktır. Anamur çayından, Dragos koyundaki geçit ile yılda 75 milyon metreküp su temin edilecek. Proje ile toplam 775 kişiye istihdam sağlanacak. İşte Türkiye’ye Anamur’a böyle bereket getiren suyumuz artık Kıbrıslı kardeşlerimize de aynı bereketi taşıyacak. Bu suyu bir barış suyu, bir can suyu olarak Kıbrıs’a gönderiyoruz. İşte bunlar kudretli büyük şefkatli Türkiye’nin ayak sesleridir. Başka bir vizyon, diğerlerinin hayal bile edemeyeceği bir başarı. Onlar kısır gündemlerle, çantalarla uğraşmasına devam etsin. Biz önceki gün Türksat 4B uydusunu uzaya fırlattık. O Türksat 4B uydusu ile inşallah internet de bir başka olacak. Bu uydu sayesinde artık çok daha ucuza, çok daha hızlı internet hizmetine kavuşacaksınız. Bu teknolojinin, bu uzaya fırlattığımız uydunun, bu Anamur’dan Kıbrıs’a giden suyun, bu yeni Türkiye’nin ışığıdır. Işıklı Türkiye’den aydınlık geleceğe yürüyeceğiz. İlk yerli haberleşme uydumuz Türksat 6A’nın da yapımına devam ediyoruz. Türksat 6A’yı Türk mühendisleri yapıyor. İnşallah 2019’da onu da uzaya fırlatacağız. Bunlar güçlü Türkiye’nin ayak sesleri. Sizlerle birlikte yapacak çok işimiz var. Çok heyecana, aşka ihtiyacımız var. Kocaeli, ekonomimizin merkez üssü. Burada 2002-2015 döneminde yaşadığımız gelişmeleri, kırdığımız rekorları tekrar anlatmaya gerek duymuyorum. Çünkü sizler bu başarı hikayesinin bizatihi kahramanlarısınız. Ama burada durmayacağız. Hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Ülkemizi ekonomide süper güç haline getireceğiz. Ağustos ayında sanayi üretimi bir önceki yıla göre yüzde 7.2 arttı. Türkiye her geçen gün büyüyen gelişen geleceğe zenginleşerek yürüyen bir ülke. Büyüdükçe hem ülkemin hem de insanlarımızın ihtiyaçları büyüyor şekilleniyor. Biz de bu ihtiyaçlara göre siyasetimizi hizmetlerimizi sürekli yeniliyor güncelliyoruz. 1 Kasım için hedeflerimizi belirlerken de uzun uzun değerlendirmeler yaptık. Halkımızın her kesimine yepyeni bir hayatın ipuçlarını beyannamemizde sunduk. Onlara sorduk ve beraber karar verdik. Seçim beyannamemizi milletimizin beklentileriyle şekillendirdik” dedi.

“BUNLAR YERLİ OTOMOBİLİN DE KARŞISINDA DURDULAR”
Gençlere seslenen Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Derseniz ki biz bir yerde çalışacağız. Bu sefer de işverene bir yıl bütün maaş devletten diyoruz. Yine çiftçi kardeşlerimiz için yemde ve gübrede KDV’yi kaldırıyoruz. AK Parti olarak bu ülkeyi nasıl düşük gelirden orta gelir seviyesine çıkardıysak, yüksek gelir seviyesine de biz çıkartacağız. 2002’de kişi başına düşen gelir 3 bin dolardı. Şimdi bu rakam 10 bin dolar seviyesinde. 2023’de 20 bin, 25 bin dolara çıkartacağız. Bunu nasıl yapacağız. Türkiye’yi bilgi toplumu haline getireceğiz. Teknolojiyi kullanan ülke olmaktan çıkartıp, teknolojiyi üreten ülke olacağız. Bugüne kadar birçok dünya devi Kocaeli’ye yatırım yaptı ama bundan sonra Kocaeli’den beklentimiz buradan dünya markalarını çıkarıp dünyaya isminizi duyurmak. Bakınız Türkiye’nin en büyük, en önemli projelerinden birini, Bilişim Vadisi’ni Kocaeli’de kuruyoruz. Geleceğin teknolojisinin üssü burası olacak. Bilişim Vadisi doğrudan 50 bin kardeşimize istihdam sağlayacak. Yerli otomobilimizin AR-GE çalışmasını da Gebze’de yapıyoruz. Bugün bakmayın yerli otomobil etrafında bir takım fırtınalar oluşturmaya çalışanlara. Onlar her şeyin karşısında durdular. Onların karşıda olmasına rağmen, bu ülke milli otomobili de, milli tankı da, milli gemiyi de yaptı yapacak inşallah. Körfezin bu yakasında milli lokomotifi, milli arabayı, çip fabrikasını yapıyoruz. Körfezin diğer yakasında ise Gölcük’te Piri Reis Denizaltısı’nın ilk kaynağını yaptık. Burada 6 adet denizaltımızı üretip donanmamızın hizmetine sağlayacağız. Bunun için de gençlerimize, çocuklarımıza eğilmemiz gerektiğinin farkındayız. Bunun için Türkiye’deki üçüncü bilim merkezini cumhurbaşkanımızın katılımıyla Nisan’da açtık. Teknolojinin geliştirilmesi için kurduğumuz Gebze Teknik Üniversitemizi daha da büyütüp geliştireceğiz. Onlar konuşur AK Parti yapar. Bundan sonra da yapmaya devam edecek. Taş üstüne taş koyacağız, yapı üstüne yapı koyacağız ve Türkiye’nin her yerini kalkınan, müreffeh bir ülkenin mekanları olarak geliştireceğiz” diye konuştu.

Başbakan Davutoğlu konuşmasının sonunda elindeki mikrofonu sahnenin önündeki gençlere uzattı ve “Son sözü meydan söyleyecek. Gençler mikrofonu eline aldı mı ülkenin kaderini de eline alır. Sizlere güveniyoruz gençler” dedi. Mikrofonu alan gençler de “Tek başına iş başına” diyerek Başbakan Ahmet Davutoğlu’na desteklerini gösterdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.