Havadis16.com - 16 Ocak 2019, Çarşamba

Bu milletin alnında enayi yazmıyor!

20 Mart 2018
248 kez okundu
Bu milletin alnında enayi yazmıyor! için yorumlar kapalı

Şu kısacık 27 yaşına 80 bin kişiyi dolandırma becerisini sığdırıp, trilyonlarıyla Uruguay’a kaçan Çiftlik Bank’ın sahibi Mehmet Aydın var ya, meğer bizim Bursa’daki yatırımları sadece İnegöl’deki o besi ve süt sığırı tesisleriyle sınırlı değilmiş!

Genç dolandırıcı Gemlik’ten de büyük bir arazi satın almış.

Hem de çok yakın zamanda. 18 Ocak’tan sonra…

Kimden mi almış?

İşte burada kocaman bir “es” verelim. Çünkü ortada “Yok artık!”  dedirtecek cinsten bir tesadüf zinciri var. Ve ister istemez şu atasözünü aklına getiriyorsun:
“Hacı hacıyı Mekke’de, derviş dervişi tekkede bulurmuş”

Aynen öyle…

Değme babayiğit dolandırıcılara bu yaşta şapka çıkartan Mehmet Aydın hangi ara FETÖ iddianamesinin sanığı E. A.’yı buldu da ondan hangi ara Gemlik’teki o değerli araziyi 12 milyon TL ödeyerek satın aldı?

Mehmet Aydın denen bu zat, Bursa 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edilen E. A’nın (Kodlamayı da pek doğru bulmuyorum, çünkü adını herkes biliyor) 18 Ocak 2018 tarihinde tüm mal varlığı üzerindeki tedbirin kaldırıldığını hangi ara öğrendi de kendisine ulaştı?

Hakikaten birbirlerinin kokularını nerde olursa alıyorlar…

Pes doğrusu!..

*******                          ******* *                    *******

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ yapılanmasıyla ilgili olarak her konuşmasında “tabanı ibadet, ortası ticaret, tepesi ihanet” diyor ve zaman zaman da “Bu yapıyla mücadelede yalnız bırakıldım” diyor ya…

O misal…

Maalesef devletimizin içini 40 yıl derinden kaplamış olan ve 15 Temmuz darbe girişiminden sonra üstüne gidilmesine rağmen, kılcal damarlara kadar gizlenmiş adamları sayesinde etkin mücadelede polisin tutukladığı, mahkemenin salıverdiği, sözüm ona etkin pişmanlık yasasından yararlanan ve kurulan borsa hatlarında milyon dolarları bastırarak dışarıya çıkan binlerce FETÖ sanığı var.
Hepsi Cumhurbaşkanımızın söylediği o üçgenin ortası, yani ticaret yapan iş adamları, sanayiciler…

Pişmanlık yasasından yararlanıp sözde itirafçı olan ve salıverilen, sonra Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yeniden tutuklanan, mahkemece tutukluluğu reddedilen, sonra yapılan itiraz üzerine ev hapsi verilen, genç dolandırıcıya kaşla göz arası bu kadar girdi çıktının içinde arazisini satan, gözü dönmüş alçak hain terör örgütü FETÖ’nün finansörlerinden olduğu iddia edilen iş adamı E. A. gibi…

 

Kamudaki algı aynen şu:

“Sohbete giden gariban vatandaş içeride, himmeti veren ve toplayan dışarıda”.

Evet, Bursa’da 15 Temmuz sonrası başlatılan FETÖ soruşturmasında da birçok bildik iş adamı içeriye alındı. Sonra gördük ki bunlar itirafçı kılıfında teker teker salıverildi.

Denilen Bursa’da da bir FETÖ borsasının kurulduğu ve milyon dolarların havada uçuştuğu yönünde idi. Net söyleyeyim, kamu vicdanı bu olup bitenlerden son derece rahatsız. Bu milletin üzerine kurşun yağdıran gözünü kan bürümüş hain alçaklara devletin içinde bazı siyasilerin ve bürokratların gösterdiği bu müsamaha kusura bakmayın ama milletin gözünden kaçmıyor.

Peki devletin tepesi bundan haberdar mı?..

*******                               *******                              *****

Önceki akşam Beyaz TV’de çarpıcı açıklamalarda bulunan Gaziantep Milletvekili Gazeteci Şamil Tayyar’ın konuşmasına göre maalesef pek değil!..

“Gaziantep’te çok ciddi FETÖ borsası var. Milyon dolarlar dönüyor. Ben bunu söylüyorum. Evet. İtirafçı adı altında iş adamlarını serbest bırakıyorlar. Türkiye’nin birçok yerinde var bu”.

Şamil Tayyar, bir yıldır bu konuyu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tüm danışmanlarına ilettiğini, sonuç alamayınca bir süre önce Külliye’ye çıkıp kendisinin anlattığını söyledi:

“Çok özel bir kayıt götürdüm Cumhurbaşkanı’na. İzledi, çıldırdı. ‘Böyle bir şey nasıl olur?’ diye. Oysa benim o kaydı bir yıl içerisinde göndermediğim danışmanı yoktu! İzletmemişler Cumhurbaşkanımıza. Onlar hâlâ oradalar. Bir yerde problem var. Sıkıntı büyük!”

Evet, bir yerlerde problem var,  FETÖ ile mücadele istenilen etkin kararlılıkla yürütülmüyor. Güvenlik güçlerimiz ellerindeki bilgi ve belgelerle hareket edip, göz açtırmıyor, hepsini tek tek yakalıyor ama iş mahkeme boyutuna gelince işte orada birtakım anlam veremediğimiz gelişmeler oluyor! Sonra böyle yine gözümüzün içine baka baka hem sokakta dolanıyorlar hem de ellerindeki malları dolandırıcılara satıp, trilyonlar kazanmaya devam ediyorlar.

Bu millet saf ya!..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.