Havadis16.com - 17 Aralık 2018, Pazartesi

Bu ödül aynı zamanda Bursa’nındır!

7 Kasım 2017
283 kez okundu
Bu ödül aynı zamanda Bursa’nındır! için yorumlar kapalı

Devlet eski Bakanlarından Cavit Çağlar’a, Moskova’daki Kremlin Sarayı’nda Devlet Başkanı Putin tarafından “Rusya Devlet Nişanı” takdim edilirken, TV karşısında hakikaten bir Bursalı ve onun eski bir çalışanı olarak gurur duydum.

Çünkü her babayiğit devlet adamının kolay kolay yapamayacağı, üstesinden kalkamayacağı zor bir görevi başardı.

İki ülke arasında helikopter düşürülmesi sonucu kopan dostluk ilişkilerini hiç kimseden icazet almadan şahsi olarak yeniden tamir eden ve iki lideri bir araya getirerek ülkemizin siyasi, ticari, sosyal ve kültürel ilişkilerinin önünü açan, aynı zamanda bölgede küresel büyük bir aktörü yanımıza çekerek stratejik anlamda da güçlenmemizi sağlayan Cavit Çağlar, yaşadığı tüm sıkıntılı dönemlere rağmen bir kere daha ülkesine olan sorumluluğunu yerine getirdi.

Millet olarak dört bir taraftan sıkıştırılan, ablukaya alınan, parçalanmak istenen, bölgesinde yalnızlaştırılmaya çalışılan böylesine zor bir dönemden geçerken ülkeme sağladığı büyük katkıdan dolayı da bir Türk vatandaşı olarak kendisine ayrıca şükranlarımı sunuyorum.

İnegöl de yeni başkan adayını buldu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı’nın belirlenmesinden sonra belediye başkan arayışının sürdüğü ilçe olan İnegöl’de de dün önemli bir gelişme yaşandı.

Alinur Aktaş’ın, geçen hafta perşembe günü Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yapılan seçimle yeni Büyükşehir Belediye Başkanı olması ile boşalan İnegöl Belediye Başkanlığı koltuğu da dün fiilen doldu.

İnegöl’ün yeni belediye başkan adayı, resmi olarak açıklanmamakla birlikte Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban olduğu ileri sürüldü.

++++++                              ++++++                                  ++++++

İl Başkanı Ayhan Salman cuma günü bu ilçede yapılan teşkilat yoklamasından çıkan Başkan Yardımcısı Alper Taban ve Belediye Meclis Üyesi Nedim Bayram’la birlikte dün Ankara’ya gitti. Heyet ilk olarak Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya ile görüştü ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan makamında kabul etti.

Gelen bilgilere göre;

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin belediye başkan adayı olarak Alper Taban’ı görevlendirdi. İnegöl’deki belediye başkanlığı seçimleri 8 Kasım Çarşamba günü İnegöl Belediye Meclisi’nde   yapılacak ve başkan resmen belli olacak.

Bu seçimlerde de CHP ve MHP’nin belediye başkanlığı için aday çıkarmayacağı belirtiliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.