Havadis16.com - 16 Aralık 2018, Pazar

Bu sınavda yetenekler konuştu

25 Eylül 2018
Bu sınavda yetenekler konuştu için yorumlar kapalı
Bu sınavda yetenekler konuştu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü’nün yeni eğitim dönemi için toplam 160 öğrenci alacağı Halk Müziği ve Sanat Müziği Bölümlerine toplam 750 başvuru olunca, yetenek sınavında heyecan doruğa ulaştı.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Dairesi Başkanlığı’na bağlı Orkestra Şube Müdürlüğü’nün 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı için Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği bölümlerine öğrenci kabul sınavı hafta sonu Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında alınan eğitim sonunda, Milli Eğitim onaylı sertifika sahibi olunabilen ve kaliteli müzik eğitimi almak isteyen her yaş grubundan sanatsever Bursalılar sınava bu yıl da büyük ilgi gösterdi. Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği için 80’er asil ve 10’ar yedek kontenjan bulunurken, Sanat Müziği branşına 400, Halk Müziği branşına da 350 kişi başvurdu. Kontenjanın sınırlı, başvurunun çok olması ise adayların heyecan katsayısını yükseltti. Orkestra Şube Müdürlüğü bünyesindeki sanatçı-eğitmenler tarafından oluşturulan sınav komisyonlarının huzuruna çıkan öğrenci adayları zaman zaman heyecanlı anlar yaşadı.

Orkestra Şube Müdürü Dr. Turgay Mercan da sınav komisyonlarına katılarak öğrenci adaylarının sınav heyecanına ortak olup, tüm adaylara başarılar diledi. Ritim duygusu, ezgi tekrarı ve işitme kriterlerinin ön planda olduğu yetenek sınavının sonuçları bir hafta içinde açıklanacak ve öğrenci olmaya hak kazanan adaylar 8 Ekim 2018 Pazartesi gününden itibaren müzik eğitimine başlayacak.

Bu arada Çalgıcı Mektebi Bölümü için enstrüman kurslarına alım sınavı 29 Eylül Cumartesi günü yapılacak. Kontenjan sınırlamasının olmadığı bu kurslara ise halen 180 başvuru yapıldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.