Havadis16.com - 19 Kasım 2018, Pazartesi

Bu sözlerden kriz çıkaramazsınız, başka kapıya!..

19 Haziran 2018
158 kez okundu
Bu sözlerden kriz çıkaramazsınız, başka kapıya!.. için yorumlar kapalı

Seçim sürecinde son düzlüğe gidilirken özellikle AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’nın gücünü kırmaya, bölmeye çalışan belli kesimlerin çalışmalarını yoğunlaştırdığını da görüyoruz.

En son örneğini dün yaşadık.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sefer Ayçan’ın Kahramanmaraş’ta partisinin katıldığı bayramlaşma töreninde yaptığı bir konuşma internet sitelerine ve sosyal medyaya anında “Cumhur İttifakı’nda yeni kriz” “Sert kırılma”  başlıklarıyla yansıdı.

Ancak beklenilen kriz yaşanmadı. Birlik içine nifak tohumlarını ekmeyi başaramadılar.

Çünkü ortada ne bir yanlış anlaşılma ne de seçim üstü kriz yaratacak, iki partinin arasını açacak farklı bir söylem vardı. Aksine MHP Genel Başkan Yardımcısı’nın sözleri tam da alkışlanacak cinsten doğru ve yerinde sözlerdi.

Neydi sözleri?

Dedi ki:

“Recep Tayyip Erdoğan davası değil bizim davamız. Bizim yaptığımız, devlete, millete destek vermektir. Bunu iyi ayıralım. Şu an cumhurbaşkanıdır; cumhuriyetimizi, devletimizi, milletimizi temsil ettiği için destek verilmiştir, arkasında durulmuştur. Davamız, ülke ve millet davasıdır”.

İşte ittifakın dayandığı temel unsur da bu.

AK Parti’yi ve MHP’yi birleştiren en önemli neden “Ülke, millet, vatan ve devletin bekası”.

Ne Tayyip Erdoğan ne de Bahçeli!..

2013’te gezi olaylarıyla başlayan ülkemizi bölmeye ve parçalamaya yönelik, kardeş kavgası çıkarma amaçlı tüm saldırılar en son 15 Temmuz darbe girişimiyle ayyuka çıktı. MHP ülkemiz üzerinde oynanan oyunun farkında olduğu için 15 Temmuz’la beraber açık ve net desteğini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verdi.

Bu destek ne Erdoğan’ın şahsına ne de partisi iktidardaki AK Parti’ye. Bu destek tamamen milli iradenin gücünü arkasına alan ve ülkemizi bölmeye yönelik girişimlere karşı dik duruş sergileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oldu.

Bahçeli ve partisi de çok iyi biliyor ki amaç burada Erdoğan değil. Erdoğan üzerinden Türkiye’yi yok etmek!.. Keşke bu gerçeği diğer partiler de kavramış olsalardı!

Eğer bugün Erdoğan’ın oturduğu koltukta bir başka kişi oturuyor olsa ve aynı dik duruşu sergilese idi MHP aynı tavrı ve desteği ona da gösterirdi.

*******                         *******                           *******

Bu desteği artık sorgulamaya kalkmak hele hele şu son dönemeçte son derece yanlış bir politik tavır olur. Çünkü hem MHP hem de AK Parti camiası, MHP’nin neden destek verdiğini çok çok iyi biliyor ve bunun farkındalığı ile hareket ediyor.

Dikkat ederseniz, MHP’nin tüm seçim sloganı ve görselleri Cumhur İttifakı üzerine kurulu.

Bursa’daki adaylarını dinleme fırsatı da elde ettim. Hepsinin konuşmasında “ben” yerine “biz” dili hâkim. Doğal olarak iki parti arasındaki amaç ve dava aynı olunca söylemler de hemen hemen birbirinin aynısı…

Birinci bölge 1. sıra milletvekili adayı İsmet Büyükataman “Tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet, tek dil anlayışının teminatı biziz” derken, aynı cümleyi hepimiz biliyoruz ki Erdoğan “rabia”işaretiyle simgeleştirdi.

Yine;

İkinci bölge 1. sıra milletvekili adayı Emekli Kıdemli Albay Mustafa Hidayet Vahapoğlu’nun da sık sık ifade ettiği “Türk milletinin köklü devlet geleneğini, tarihî ve kültürel birikimini, millî ve manevî değerlerini çağdaş gelişmelerle buluşturan bir yönetim yapısı tesis edilerek geleceğin güçlü Türkiye’sini inşa etmek” sözleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milli birlik ve beraberlik ilkesinde, milli ve yerli kalkınma hamlesinde ve güçlü Türkiye hedefinde bire bir yer alıyor.

O yüzden ittifakın arasına nifak sokma çabaları şu  aşamada yersiz. Hepsi milletten geri döner.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.