Havadis16.com - 13 Aralık 2018, Perşembe

Bu teknolojik gelişmenin bir ilerisi: ölümsüzlük

29 Eylül 2017
Bu teknolojik gelişmenin bir ilerisi: ölümsüzlük için yorumlar kapalı
Bu teknolojik gelişmenin bir ilerisi: ölümsüzlük

Şangay’da yoğun geçen inceleme gezimizdeki duraklarda biri sağlık sektöründe teknolojik gelişmelerin yaşandığı Hassas Tıbbi tedavi bölgeleriydi.

Bu bölgenin önde gelen firmalarından biri Biotecan.

Bu firma öyle ilaç firması değil. Tamamen ileri teknoloji ile insan vücudundaki hastalıklı hücre ve genlerin verileri üzerinde araştırma yaparak, hastalığın teşhis ve tedavisine çözümleri buluyor.

Devletin desteklediği bu ileri teknolojik çalışmada, Çin’in bir çok hastane, üniversiteleri ve sağlık firmalarıyla ortaklaşa çalışılıyor. Merkez, 180 milyon kişiden veri topluyor. Sindirim sistemi,kan ve dolaşım sistemi, mide, akciğer kanser ve türevleriyle ilgili gelen veriler bu merkezde  analiz ediliyor.

Çinliler buna insanin yapay zekasını çıkarmak olarak tanımlıyorlar. Ortaya çıkan yapay zeka  hastanelere, ilaç fabrikalarına ve araştırma merkezleri ne gönderiliyor. Amaç bireysel tedavi sağlamak.

Geleceği kucaklayan yeni bir teknoloji. Bu teknoloji ile bir bebeğin saç rengi ne, boyuna kadar nasıl bir bebek olmasını istemekten tutun da hastalığını tedavisine kadar her şeyi planlamak mümkün. Çünkü, hastalıklı genler temizleniyor.

Bu yöntemle bir nevi insan vücudu nünhasta kıllı genlerin ve tedavisisinin Google’daki haritası çıkarılıyor. Bir ötesi ölümsüzlük.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.