Havadis16.com - 22 Ekim 2018, Pazartesi

BUGİAD’lı iş kadınları’ndan Suriyeli Mültecilere yardım eli

26 Mart 2013
BUGİAD’lı iş kadınları’ndan Suriyeli Mültecilere yardım eli için yorumlar kapalı
BUGİAD’lı iş kadınları’ndan Suriyeli Mültecilere yardım eli

BUGİAD’LI İŞ KADINLARINDAN ÖRNEK YARDIM

BUGİAD üyesi iş kadınları Kimse Yok Mu Derneği ile ortak çalışma yaparak, savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli mültecilere yardım kampanyası düzenledi.

Savaştan kaçarak Türkiye’ye gelen ve kamplarda yaşayan ihtiyaç sahibi mülteci ailelerin giyim, gıda, battaniye gibi temel yaşam gereksinimleri için iş kadınlarından toplanacak ayni ve nakdi yardımlar, Kimse Yok Mu yardım kuruluşu aracılığıyla mültecilere ulaştırılacak. Kimse Yok Mu Derneği ile düzenlenen toplantıda konuşan BUGİAD Kadın Girişimciler Başkanı Dilek Ataygeldi, ‘‘Mülteci kamplarında yaşayan ailelerin çok zor hayat şartlarına sahip olduklarını biliyoruz. Bizler de iş kadınları olarak Suriyeli mültecilerin ihtiyaçlarını giderme adına kampanya düzenliyoruz. Kimse Yok Mu ile ortak hareket ederek kamplardaki ailelerin öncelikli ihtiyaçlarını belirledik. Şimdi iş kadınlarımızın yardım elini uzatarak birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı gösterme zamanı. Yardım kampanyasına destek bekliyoruz’’ diye konuştu.

Kimse Yok Mu Bursa Şubesi Halkla İlişkiler Sorumlusu Ayşe Durmaz ise ‘‘İç savaş mağduru mülteci aileler için düzenlenen yardım kampanyası BUGİAD’lı iş kadınlarının sosyal sorumluluk duygusuyla hareket ettiklerini gösteriyor. Kimse Yok Mu olarak iş kadınlarının yardımlarını mültecilere ulaştırmaktan mutluluk duyacağız’’ dedi.

Kampanyaya destek vermek isteyen vatandaşlar, BUGİAD’la iletişim kurarak, desteklerini yardıma muhtaç mültecilere ulaştırabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.