Havadis16.com - 23 Ekim 2018, Salı

BUİKAD’dan Bozbey’e ziyaret

26 Haziran 2015
BUİKAD’dan Bozbey’e ziyaret için yorumlar kapalı
BUİKAD’dan Bozbey’e ziyaret

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i ziyaret eden Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, kadınlarla ilgili yapacakları çalışmalarda ortak çalışma önerisinde bulundular.

Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği’nin  (BUİKAD)  yeni Yönetim Kurulu, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i Halk Evi’nde ziyaret etti.

Başkan Bozbey ile makamında görüşen BUİKAD Yönetim Kurulu Başkanı İpek Yalçın,  Yönetim Kurulu üyeleri  Oya Eroğlu Yakıcı, Ulviye Yahya, İpek Yalçın,  Semra Baykan ve Belgin Gökçe bugüne kadar derneklerine gösterdikleri destek için  teşekkür ettiler.

Mevcut ve yeni projeleri hakkında Başkan Mustafa Bozbey’e  bilgi veren Yalçın,  Habitat Kalkınma ve Yönetişim  Derneği ile beraber yürüttükleri   ‘Paramı Yönetebiliyorum’  Projesi’nde Nilüfer Belediyesi ile  ortak bir çalışma içine girmek istediklerini söyledi. Yalçın,  bu eğitimi hem belediye çalışanlarına hem de Nilüfer Belediyesi’nin kadınlarla ilgili yürüttüğü  etkinliklerde yer alan kadınlara verebileceklerini ifade etti.

Kadının hem iş hem de sosyal hayatta daha aktif rol alması için çalıştıklarını belirten Yalçın, kadınlarla  ile ilgili yapılacak her türlü etkinlikte  Nilüfer Belediyesi ile birlikte çalışmaktan memnuniyet duyacaklarını söyledi.

Kadınlarla ilgili her çalışmada  yer alabileceklerini belirten Nilüfer Belediye Başkanı Bozbey, kadınların daha çok sosyal ve ekonomik  hayatın içinde olması için Belediye olarak çok sayıda projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. Bozbey ‘Kadınların kent olanaklarından tam olarak yararlanmalarını ve alınan kararlarda etkin rol almalarını istiyoruz.  Biz hizmetlerimizi sunarken, çocuklar, kadınlar, engelliler, yaşlılar gibi risk gruplarını önceliğimize alıyoruz’  ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.