Havadis16.com - 16 Ocak 2019, Çarşamba

Bülent Arınç, ‘Sözlerim çarpıtıldı’

30 Eylül 2013
Bülent Arınç, ‘Sözlerim çarpıtıldı’ için yorumlar kapalı
Bülent Arınç, ‘Sözlerim çarpıtıldı’

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, katıldığı bir programda anadilde eğitimle ilgili sarf etti bazı sözlerin BDP çevrelerince saptırıldığını ifade etti.Demokratikleşme paketinin açıklamasına az bir süre kala açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Arınç, anadilde eğitim konusundaki bazı sözlerinin saptırıldığını belirtti. Twitter üzerinden önemli açıklamalarda bulunan Arınç, şu ifadelere yer verdi:”13 Eylül 2013 tarihinde İskele Sancak programında anadilde eğitimle ilgili sarf ettiğim bazı sözler BDP çevrelerince; ’Anadilde eğitim ülkeyi böler’ ve ’anadilde eğitim görmek isteyen Kuzey Irak’a gitsin’ şeklinde maksatlı olarak amacından saptırıldığını suistimal edildiğini, bununla bağlantılı medya organlarında haberleştirildiğini ve sosyal medyada konuşulduğunu üzülerek müşahade ettim. Benim bu yönde ne bir ifadem oldu ne de bu anlama gelebilecek açıklamalarım. Her ikisi de külliyen yalandır iftiradır.O yüzden söz konusu programın ilgili bölümlerini bir kere daha sizlerle paylaşıyorum. Buradan da anlaşılacağı üzere söylediğim sözler gayet açık ve nettir. Kamuoyunun konuyu bu çerçevede değerlendirmesini dilerim”.
“ANADİLDE EĞİTİM İLE İLGİLİ SARF ETTİĞİM BAZI SÖZLER BDP ÇEVRELERİNCE AMACINDAN SAPTIRILDI”
Başbakan yardımcısı Bülent Arınç, bir televizyon programında anadilde eğitim ilgili sarf ettiği sözlerin BDP çevrelerince amacından saptırıldığı, suistimal edildiğini iddia ederek, “Benim bu yönde ne bir ifadem oldu ne de bu anlama gelebilecek açıklamalarım. Her ikisi de külliyen yalandır, iftiradır” dedi.
Başbakan Yardımcısı Arınç, twitter hesabından yaptığı açıklamada, 13 Eylül 2013 tarihinde bir televizyon programında anadilde eğitimle ilgili sarf ettiği bazı sözlerin BDP çevrelerince; ‘Anadilde eğitim ülkeyi böler’ ve ‘anadilde eğitim görmek isteyen Kuzey Irak’a gitsin’ şeklinde maksatlı olarak amacından saptırıldığını suistimal edildiğini, bununla bağlantılı medya organlarında haberleştirildiğini ve sosyal medyada konuşulduğunu üzülerek müşahade ettiğini ifade ederek şunları dedi:
“Benim bu yönde ne bir ifadem oldu ne de bu anlama gelebilecek açıklamalarım. Her ikisi de külliyen yalandır iftiradır.”
Söz konusu programın ilgili bölümlerine “bulentarinc.com.tr” adresinden ulaşılabileceğini kaydeden Arınç, “Buradan da anlaşılacağı üzere söylediğim sözler gayet açık ve nettir. Kamuoyunun konuyu bu çerçevede değerlendirmesini dilerim” ifadesini kullandı.

Bülent Arınç, ‘Sözlerim çarpıtıldı’ Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.