Havadis16.com - 22 Mayıs 2018, Salı

Bunlara hayvan demek hayvanlara hakarettir.

25 Temmuz 2016
Bunlara hayvan demek hayvanlara hakarettir. için yorumlar kapalı
Bunlara hayvan demek hayvanlara hakarettir.

Bursa’da darbe girişiminin hemen ardından sokaklara çıkan halkımız demokrasi nöbetini tutmaya devam ediyor. Binlerce kişinin demokrasi meydanında demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarımızla bir araya gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik büyük coşkuyla karşılandı. Darbe girişimine karşı “demokrasi nöbeti” tutan onbinlerce kişiye hitap eden Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, “Bu alçaklar iki şeyi hesap edemediler. Bir ‘Çanakkale geçilmez’ diyen bu halkı hesap edemediler. İki, her türlü planı yaparız ve Türkiye’de halkın seçtiği ilk cumhurbaşkanı yakın olan Yunan adalarına kaçar gider diye zannettiler” dedi.
Başkomutan Cumhurbaşkanı hainlere pabuç bırakmadı diyen Çelik,”Siz bu hilelerle Abdülhamit Han’ı hallettiniz, rahmetli Menderes’i, Özal’ı ve Muhsin Yazıcıoğlu’nu yediniz ama Recep Tayyip Erdoğan’ı yedirmeyeceğiz. İnanıyorum ki dünya mazlumlarına 16 Temmuz sabahında çok büyük örnekler alacakları hususlar ortaya koyduk” dedi.

Bir yanlış vardı diyen Çelik, “O yanlış bu milletin araçlarını kullanan hainlerdi. Türk milleti olarak çok sıkıntılar gördük, çok çileler çektik, çok badirelerle karşı karşıya kaldık ama böyle bir düşmanla tarih boyunca hiç karşı karşıya gelmedik. Hiç yüz yüze gelmedik. Böyle bir hain, alçak düşman tarihimizde olmadı diyebilirim. Şimdi kardeşlerim bunları yapanlara biz Mehmetçik diyebilir miyiz, Türk diyebilir miyiz, insan diyebilir miyiz? Türk olamaz, insan olamaz. İçinizden birileri ‘Bunlar hayvan’ diyebilir ama Gıda Tarım Hayvancılık Bakanı olarak diyorum ki bunlara hayvan demek hayvanlara hakarettir.
Provokasyonlara dikkat edilmesi gerektiğini ifade eden Çelik, “Şu güzel birliktelik demokrasi birliği. Bu cumhuriyetin ilelebet yaşaması birliği. Bu dava ay yıldızlı bayrağa gönül veren 78 milyonun başı tacı ettiği bir davadır. Demokrasi bayramımız kutlu olsun” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.