Havadis16.com - 20 Nisan 2018, Cuma

Buraya çok sık geleceğiz…

5 Ağustos 2016
Buraya çok sık geleceğiz… için yorumlar kapalı
Buraya çok sık geleceğiz…

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Hüseyin Şahin’in de aralarında bulunduğu AK Partili Milletvekilleri ve bazı bürokratlarla birlikte dün İnegöl’deydi. Bursa protokolünün de katılım gösterdiği İnegöl turunda Bakan Özlü’nün ilk durağı Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü oldu. Burada işadamlarıyla bir araya gelip istişarelerde bulunan ve işadamlarının sorularını yanıtlayan Bakan Özlü, İnegöl’e yaptığı bu ziyaretin Türkiye’nin normal günlerine dönmesine katkı sağlamak olduğuna dikkat çekti.

AKTAŞ İNEGÖL HAKKINDA BİLGİ VERDİ
İşadamları buluşmasının ardından AK Parti İnegöl İlçe Başkanlığını ziyaret ederek partililerle bir araya gelen ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, ardından İnegöl Belediyesi’ni ziyaret etti. Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın makamında gerçekleşen belediye ziyareti sırasında Başkan Aktaş Bakan Özlü’ye İnegöl hakkında detaylı bilgiler verdi. İnegöl’ün 249 bin nüfuslu bir şehir olduğunu ifade eden Aktaş, “2014 Mart seçimlerinden itibaren biz de Büyükşehir kapsamındaki bir ilçeye dönüştük. İnegöl deyince akla mobilya, köfte ve Oylat kaplıcaları geliyor. Sanayinin yoğun olduğu şehirler genelde tarımdan uzaklaşıyor. Ama İnegöl aynı zamanda iyi bir tarım şehri. Meyvecilik, ayçekirdeği, fidancılık, çöğür gibi çok önemli kalemler var. Şehrimizin 21 merkez mahallesi, 95 tane de köy ve beldelerden dönüşen mahallesi var. Yılda iki kez mobilya fuarı yapıyoruz Nisan ve Kasım aylarında. İnegöl’ün ihracatı da çok ciddi derecede arttı. 2004 yılında 20 milyon dolar ihracat yapan İnegöl geçen yıl 360 milyon dolar ihracat yaptı. Aynı zamanda istihdam dostu bir sektör. Tabi İnegöl bu ürettiklerini dışarısıyla da paylaşıyor. Bizim yurt dışında 5 tane kardeş şehrimiz var. Her yıl bu 5 ülkede iş adamlarımızın katkılarıyla iftar çadırları açıyoruz. Ayrıca 2 tane organize sanayi bölgemiz var. Beraberinde biri ıslah ve biri ıslah olma sürecinde olan iki organize sanayi bölgemiz var. Yeni Devlet Hastanemiz ve Diş Hastanemiz tamamlandı. Kamuyla ilgili ciddi yatırımlar alıyoruz. Bursa-Ankara karayolunun üzerinde olmak şehre ciddi bir değer de katıyor. İnegöl’ün en önemli özelliklerinden biri de tam bir Türkiye mozaiği olması. Farklı ülkelerden gelen vatandaşlarımız var. Bunun yanında Türkiye’nin hemen her ilinden göç almış bir şehir” şeklinde konuştu.

“İNEGÖL DEMOKRASİ NÖBETLERİNE MÜTHİŞ DERECEDE SAHİP ÇIKTI”
İnegöl’de 15 Temmuz’dan bu yana süren demokrasi nöbetleriyle ilgili de konuşan Aktaş, “15 Temmuz akşamından beri İnegöl bu işe müthiş derecede sahip çıktı. Binlerce insan sokaklarda. Biz yüzde 70 seçim zaferimizde bile görmediğimiz kalabalıkları gördük. Farklı siyasi partilerden insanlar müthiş derecede sahiplendiler. Sabahlara kadar buralarda kuran okuyanlar, dua edenler… Güzel bir birliktelik var” dedi.

BAKAN OLARAK İLK ZİYARET İNEGÖL’E
Başkan Aktaş’ın ardından Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü de basın mensuplarına İnegöl ziyaretine ilişkin açıklamalarda bulundu. “Güzel bir ortamda samimi insanlarla beraberiz” diyen Bakan Özlü, ayrıca Bakan olarak ilk ziyaretini İnegöl ve Bursa’ya yaptığını da vurguladı. Özlü, “Bugün aslında burada olmamız, Türkiye’nin aslında normal günlerine dönmesi. Sanayici ve işadamlarımızın, vatandaşlarımızın normal hayatına dönmesine katkı sağlayacağı kanaatindeyim” diye konuştu.

“DARBE YAPABİLECEĞİNİ DÜŞÜNEN İNSANLARIN YAŞIYOR OLMASI ÇOK ACI”
Yaşanan darbe girişimi hakkında da konuşan ve bu hadisenin medeni ülkelerde asla düşünülemeyecek bir eylem olduğuna dikkat çeken Bakan Özlü, “15 Temmuz’da bir hadise yaşandı. Bu durum, medeni ülkelerde asla düşünülmeyen, akla bile getirilmeyen bir hadisedir. Ben de ilk anlarda doğrusu inanamamıştım. Ama 2016 yılında, 21. Yüzyılda ülkemizde hala darbe yapabilmeyi düşünebilecek insanların yaşıyor olması çok acı. Bu gerçekten milletimize, demokrasimize ve devletimize yapılan bir suikast girişimidir. Çok şükür demokrasimiz bu testten tam puan alarak çıktı. Bugün gördüğümüz gibi tüm milletimiz meydanlarda. İnşallah Pazar günü de büyük bir mitingler silsilesi ile bu şöleni kapatıp normal işlerimize döneceğiz. Bu eylemi gerçekleştirmeye teşebbüs edenleri lanetliyoruz, kınıyoruz. Asla olmaması gereken bir hadise. Allaha hamdü senalar olsun ki yürekli milletimizin meydanlara koşmasıyla bu darbe kalkışması hainlerin kursaklarında kaldı. Türk Milleti tek yürek olarak bu hainlere en güzel cevabı verdi” açıklamalarında bulundu.

“BURAYA ÇOK SIK GELECEĞİZ”
Ziyareti sırasında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın konularıyla ilgili görüşmeler yapacaklarını da duyuran Faruk Özlü, “Biz Bakanlığımızla ilgili konularda hem İnegöl’de hem Bursa’da görüşmeler yapacağız. Biz Bakanlık olarak Bursa için üzerimize düşen görevi yapacağız. Biliyorsunuz Bursa tarım şehri belki ama esasen sanayi şehri. Mobilyası, tekstili, köftesiyle meşhur olan şirin bir ilçemiz İnegöl. Bursa’da çok önemli sanayi tesisleri var. Dolayısıyla Sanayi Bakanlığı olarak biz Bursa için elimizden geleni yapacağız. Buraya çok sık geleceğiz. Yapacak çok işimiz var. Bursa’nın gelişip kalkınması için canla başla çalışacağız” ifadelerinde bulundu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.