Havadis16.com - 23 Eylül 2018, Pazar

BURFAŞ’TAN KADINLARA POZİTİF AYRIMCILIK

3 Mart 2016
BURFAŞ’TAN KADINLARA POZİTİF AYRIMCILIK için yorumlar kapalı
BURFAŞ’TAN KADINLARA POZİTİF AYRIMCILIK

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinden BURFAŞ ile Türk Metal Sendikası Kadın Kolları arasında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle imzalanan protokole göre; sendika üyesi kadınlar artık BURFAŞ’ın sosyal tesislerinde ‘sosyal kart’ kullanabilecek. BURFAŞ’ın Zafer İstasyonu Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıda, Türk Metal Sendikası Kadın Kolları üyelerine ‘sosyal kart’ imkanı tanıyan protokole; BURFAŞ Genel Müdürü Muhammed Gümüşsoy ile Türk Metal Sendikası Kadın Kolları Başkanı Selda Tekman imza attı.

BURFAŞ Genel Müdürü Muhammet Gümüşsoy, yapılan sözleşmeyle kadınlara sosyal tesislerden kart sistemiyle faydalanma şansı sunulduğunu ifade ederek, “BURFAŞ ailesi olarak her zaman kadınların yanındayız. Sadece 8 Mart Dünya Kadınlar Günü değil, her zaman kadınların önemli olduğunu savunuyoruz. Kadınlar annelerimiz, kardeşlerimiz, eşlerimizdir. BURFAŞ olarak toplu iş sözleşmesinde (TİS) kullandığımız bir madde var ki, kadına şiddet uyguladığı tespit edilen hiç kimseyi BURFAŞ bünyesinde istihdam etmiyoruz. Böyle bir durum belgelendiği takdirde de kişinin işine tazminatsız son vereceğimizi taahhüt ediyoruz” diyerek kadına şiddetin kabul edilemeyeceğini vurguladı.
Gümüşsoy, çalışmalarıyla kaliteli hizmetin vatandaşla buluşturulduğunu da sözlerine ekleyerek, “Emekçi kadınlar için toplumda daha güzel şartlar oluşmasını önemsiyoruz. BURFAŞ tesislerini doya doya kullanın istiyoruz” dedi.
Türk Metal Sendikası Kadın Kolları Başkanı Selda Tekman ise kadınların toplumdaki sorumluluklarının önemine işaret ederek, kendilerine sosyal kart imkanı tanıyan BURFAŞ’a teşekkür etti. Konuşmaların ardından BURFAŞ Genel Müdürü Muhammet Gümüşsoy, Selda Tekman’a sosyal kartını teslim etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.