Havadis16.com - 14 Aralık 2018, Cuma

BURMED ve BTSO Bursa için el ele verdi

19 Mart 2013
BURMED ve BTSO Bursa için el ele verdi için yorumlar kapalı
BURMED ve BTSO Bursa için el ele verdi

BURMED BTSO MECLİS BAŞKANI PARSEKER’İ ZİYATER ETTİ

Bursa’nın tanıtımı için kolları sıvayan Bursa’nın Meşhurları Derneği (BURMED), BTSO Meclis Başkanı İlhan Parseker ile kahvaltıda bir araya geldi.

BURMED Başkanı Hasan Acar, Başkan Yardımcıları Baykal Erkılıç ve Mümin Aydın, dernek Başdanışmanı Fikret Tunç ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte BTSO Meclis Başkanı İlhan Parseker’i ziyaret etti. Dernek çalışmaları hakkında Parseker’e bilgiler veren Hasan Acar, “Beş aylık bir dernek olmamıza rağmen birçok organizasyonda yer aldık. En son Bahreyn’de düzenlenen fuara katılarak Bursa’nın çeşitli ürünlerini tanıttık” dedi. Acar, derneklerinin amacının, Bursa ve çevresinde yıllardır tüketilen, ulusal / uluslararası platformlarda Bursa ile özdeşleştirilemeyen ürünleri geniş kitlelere tanıtmak, üreticilere eğitim ve Ar-Ge imkânları sağlamak, yeni pazarlara “Bursa Markası” sayesinde ulaşarak küçük ve orta ölçekli işletmelere güç katmak istiyoruz” diye konuştu.

BURSA’NIN TANITIMINA DEVAM EDECEĞİZ

Dernek çalışmalarıyla birlikte Bursa’nın tanıtımıyla ilgili projelerde yer alamaya devam edeceklerini açıklayan Acar, “22-27 Nisan tarihleri arasında Paris’te düzenlenen Türk Günleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi ve Bursa’nın çeşitli değerleriyle birlikte orada olacağız. Derneğimizden 30 firma ürünleriyle birlikte Paris’teki organizasyona yer alacak. Yine Turizm Haftası’nda valiliğimizle birlikte
Ankara’daki Bursa Günleri’ne katılarak Bursa’nın meşhur ürünlerini tanıtacağız” diye konuştu.

GUİNNESS SERTİFİKASINI KUTLAYACAK

Dernek olarak piyasadaki nitelikli eleman sıkıntısını gidermek için de bir okul projeleri olduğunu anlatan BURMED Başkanı Hasan Acar, “Tasarladığımız okulda öğrencilere işi gerçek ustalar öğretecek.

Bizler dernek olarak bu okulla piyasadaki eleman sıkıntısını gidermek istiyoruz” dedi. Aynı zamanda geçtiğimiz Haziran ayında yaptığı 2023 metrelik kol böreğiyle Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazanarak, geçen hafta Guinness Dünya Rekorları sertifikasına kavuşan ve bunu muhteşem bir organizasyonla kutlayacağını dile getiren Acar, BTSO Meclis Başkanı İlhan Parseker’i geceye davet etti.

PARSEKER: DESTEĞE HAZIRIZ

BURMED’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Parseker, “Kurduğunuz derneğin sivil inisiyatif gücüne BTSO’nun gücünü de katarak, kat edeceğimiz yolda Bursa ve Bursalılar adına başarı sağlayacağımıza olan inancımız tamdır. Bursa’ya özgü bu kadar meşhur ürünün bir arada olması çok güzel. BURMED’e üye bütün markalar, ilimize ayrı ayrı değer katıyor. BURMED, Bursa’nın tanıtımında etkin rol oynayan bir dernek. Bursa’mızın ulusal ve uluslar arası platformlarda etkinliğini arttırması bizim için de oldukça önemli bir durumdur. Bunun için bizler de elimizden geleni yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.