Havadis16.com - 10 Aralık 2018, Pazartesi

Bursa bu sefer Başbakan’a hazırlanıyor!..

25 Ocak 2018
449 kez okundu
Bursa bu sefer Başbakan’a hazırlanıyor!.. için yorumlar kapalı

Aslında il başkanlığındaki beklenti, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti İl Kongresi’ne katılması yönünde idi. İl Başkanı Ayhan Salman, AK Parti Genel Merkezi’ne ve Beştepe’ye davette bulunmuştu.

Ancak süreç beklenildiği gibi gelişmedi.

Nilüfer ilçe başkanı arayışlarının uzaması, doğal olarak ilçe kongresi ile il kongresinin tarihini şubat ayına attırdı.

Sonuçta şubat ayında Cumhurbaşkanı’nın programının yoğunluğu göz önüne alınarak ocak ayı içinde Bursa’ya gelebileceği belirtildi ve bu da AK Parti Kadın Kolları Kongresi’ne denk geldi. Cumhurbaşkanı 21 Ocak Pazar günü Bursa’ya gelerek hem miting yaptı hem de bu kongre sürecinde partisinin ilk kadın kolları kongresine katılarak önemli bir ayrıcalık göstermiş oldu.

Cumhurbaşkanı’nın Bursa’ya geleceği tarih kesinleştiğinde yazmıştım. “Bu durumda il kongresine Başbakan Binali Yıldırım katılacak” diye…

Partiden farklı kaynaklardan farklı sesler çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şubat ayında il kongresine de katılmak için yeniden Bursa’ya geleceği resmi olarak açıklanmasa da dile getirildi.

******                             ******                                 ******

Ancak dün bu noktada farklı bir gelişme yaşandı.

İl kongresine Başbakan Binali Yıldırım’ın katılacağı bilgisi il başkanlığına ulaştı.

Tarih de verildi.

Buna göre il kongresi 17 Şubat Cumartesi günü yapılacak. Yeri de Cumhurbaşkanı’nın katılımı ile gerçekleşen kadın kolları kongresinin yapıldığı TOFAŞ Spor Salonu olarak belirlendi.

Salon 8 bin kişilik.

Ana kademe olan il kongresinin, Kadın Kolları Kongresi’nden sonra daha küçük bir mekânda yapılması siyaseten doğru olmayacağı için il başkanlığı bu salonda karar kıldı.

Şimdi il başkanlığı, kongrenin Başbakan olarak Bursa’ya ilk defa gelecek olan Binali Yıldırım’a yakışır şekilde gerçekleşmesi için çalışmalara başladı. Yani teşkilatları, Cumhurbaşkanı’ndan sonra Başbakan için yeni bir karşılama heyecanı sardı.

Bu arada İl Başkanı Ayhan Salman’ın, kongrenin tek adayı olarak seçimlere girmesi bekleniyor.

******                         ******                      ******

AK Parti İl Başkanlığı’nın 1 Kasım’da Kestel’le başlattığı ilçe kongreleri süreci, 27 Ocak Cumartesi günü Nilüfer ilçe kongresi ile tamamlanıyor.

Demirci’de Çırağan Düğün Salonu’nda yapılacak olan kongrede Celil Çolak ilçe başkanlığını başkan yardımcısı ve meslektaşı Ufuk Ay’a teslim edecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.