Havadis16.com - 25 Haziran 2018, Pazartesi

‘Bursa Festivali`nde sergi sürprizi

28 Haziran 2017
‘Bursa Festivali`nde sergi sürprizi için yorumlar kapalı
‘Bursa Festivali`nde sergi sürprizi

‘56. Uluslararası Bursa Festivali’, 28 Haziran Çarşamba günü (YARIN), Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO) ile usta sanatçı Anjelika Akbar’ın sahneye çıkacağı konserle başlıyor.
– Festivalin sürprizi, ‘Size Bursa’yı Getirdim’ adlı resim-heykel karma sergisinin açılışı ise saat 20.00’da Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nun yanında BKSTV Atölye Salonu’nda gerçekleştirilecek.

BURSA – ‘56. Uluslararası Bursa Festivali’, 28 Haziran Çarşamba günü (YARIN), önce ‘Size Bursa’yı Getirdim’ adlı resim-heykel karma sergisinin açılışı ve ardından Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO) ile usta sanatçı Anjelika Akbar’ın sahneye çıkacağı muhteşem konserle başlıyor.

Türkiye’nin en uzun soluklu kültürel etkinliği olma özelliği taşıyan ‘Uluslararası Bursa Festivali’, Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından bu yıl 56. kez düzenleniyor. Festival, 28 Haziran Çarşamba günü, saat 21.15’te Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO) ve Anjelika Akbar’ın, Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştireceği konserle başlayacak.

‘Size Bursa’yı Getirdim’
Festivalin açılış konseri öncesinde ise Bursalıları bir sürpriz bekliyor. ‘Size Bursa’yı Getirdim’ adlı resim heykel karma sergisinin açılışı, saat 20.00’da Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu yanında BKSTV Atölye Salonu’nda gerçekleştirilecek.
Merih Ercan’ın danışmanlığında, Huri Aykut Ülker’in kuratörlüğünde hazırlanan sergide, usta sanatçıların, Edebiyatçı Nahit Kayabaşı’nın Cumhuriyet döneminden bu yana yaşamış şairlerin Bursa şiirlerinden derlediği ‘Cumhuriyetten Günümüze Bursa Şiirleri’ kitabından seçtiği cümle veya dizelerden esinlenerek ürettiği eserler sergilenecek. Sergi, 3 Temmuz’a kadar görülebilecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.