Havadis16.com - 16 Ekim 2018, Salı

Bursa ile Mogilev resmen kardeş

26 Mart 2013
Bursa ile Mogilev resmen kardeş için yorumlar kapalı
Bursa ile Mogilev resmen kardeş

 Türkiye ile Belarus’un dostluk bağlarını güçlendirerek, Bursa ve Mogilev arasındaki ticari ve kültürel alanlarda ilişkileri geliştirmeyi hedefleyen protokole imzalar atıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kardeş şehirlerine her geçen gün yenileri ekleniyor. Bursa ile Belarus’un Mogilev kenti arasındaki dostluk bağları ile ticari ve kültürel ilişkileri geliştirecek olan protokole imzalar törenle atıldı.

Bursa ile Belarus’un Mogilev kenti arasındaki ‘Kardeş Şehir’ protokolünü, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ ile Mogilev Belediyesi Başkanvekili Yury Rzhevutski imzaladı. Tarihi Belediye Binası’nda gerçekleştirilen törene, Belarus Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Valery Kolesnik, Belarus İstanbul Başkonsolosu Igor Bely, Mogilev Serbest Ekonomik Bölge Başkanvekili Andrey Yartsev, Belarus Bursa Fahri Konsolosu Aybar Uluca ile işadamları da katıldı.
Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ, görüşmede, konuklarına Bursa’ya dair bilgiler verdi. Bursa’nın her zaman dostlarının yanında olduğunu anlatan Karadağ, “Bu protokol ile iki kent arasındaki kardeşlik resmileşti. Protokolün, Bursa ile Belarus arasındaki diyaloğun gelişmesine de katkı sağlayacağına inanıyorum. Dostluğun sadece imzada kalmamasını, ticari ve kültürel alanlarda da kardeşliğin gelişmesini diliyorum” diye konuştu.
Mogilev Belediyesi Başkanvekili Yury Rzhevutski de Bursa’da gördükleri yakınlığın sevincini yaşadıklarını belirterek, “Bugün bir kitabın sayfasını açtık. Bugünden sonra bu sayfalara sadece olumlu paylaşımlar yazılsın istiyoruz. Bu konuda dostluğun ötesinde sorumluluk da taşıyoruz. Kardeşliğimiz daim olsun” dedi.
Başkanvekili Karadağ, Bursa’ya özgü hediyeler verdiği konuklarına tarihi bina ve meclis salonu hakkında da bilgiler verdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.