Havadis16.com - 17 Aralık 2018, Pazartesi

Bursa İş Jandarma Komutanlığı operasyonlarını sürdürüyor

29 Ağustos 2013
Bursa İş Jandarma Komutanlığı operasyonlarını sürdürüyor için yorumlar kapalı
Bursa İş Jandarma Komutanlığı operasyonlarını sürdürüyor

Bursa İş Jandarma Komutanlığı operasyonlarını sürdürüyor.

Yapılan son operasyonla ilgili kamuoyunu bilgilendirmen komutanlığın yaptığı açıklama şu şekilde;

,Bursa İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbarat çalışmaları sonucunda, Bursa ili M.K.Paşa İlçesi’nde narkotik ve psikotrop madde imal ve ticareti yapıldığının tespit edilmesi üzerine C.Başsavcılığının talimatıyla operasyon başlatılmıştır.

Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ile birlikte Jandarma Narkotik Madde Arama Köpeği (ACİL)’inde katılımıyla şüpheli (1) şahsın kullanmış olduğu kamyonette yapılan aramada; çuvallar içerisine gizlenmiş vaziyette toplam 24.810 (Yirmidörtbin Sekizyüzon) gr Kubar esrar, şahsın evinde yapılan aramada ise (1) adet 7.65 mm. çapında Ruhsatsız Tabanca, (1) adet Ruhsatsız Otomatik Av Tüfeği, (43) adet Av Tüfeği Fişeği ile (240) gr Kenevir Tohumu ele geçirilmiştir. Olayda ele geçirilen esrar maddesi ile silah ve mühimmata el konulmuş, şüpheli şahıs ise C.Savcısının talimatı ile gözaltına alınmıştır.

Bursa İl J.K.lığınca toplum için büyük tehlike arz eden uyuşturucu ile mücadele kapsamında, 01 Ocak 2013 tarihinden bu güne kadar müdahale edilen (53) Narkotik ve Psikotrop Madde Kaçakçılığı olayında; (316.647) gr. Kubar Esrar, (315.838) kök Kenevir Bitkisi, (79) adet Sentetik Hap, (2.736) gr  Kenevir Tohumu, (1) gr  Bonzai Uyuşturucu Maddesi, (3) adet Tabanca, (8) adet Av Tüfeği, (229) adet Tabanca Fişeği ile (53) adet Av Tüfeği Fişeği ele geçirilmiştir. Bu olaylarda toplam (119) şüpheli adli makamlara sevk edilmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.