Havadis16.com - 18 Aralık 2018, Salı

“BURSA MEDİCAL TOURİSM CUP 2012” ödülü DENTATÜRK’ün oldu…

13 Mart 2013
“BURSA MEDİCAL TOURİSM CUP 2012” ödülü DENTATÜRK’ün oldu… için yorumlar kapalı
“BURSA MEDİCAL TOURİSM CUP 2012” ödülü DENTATÜRK’ün oldu…

-Bursa’ya, 2012 yılında en fazla medikal turist getiren Dentatürk Özel Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, “Medical Tourizm Cup 2012” ödülüne layık görüldü.

-Dentatürk Özel Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Başaraner, resmi verilere göre Bursa’ya yurtdışından en çok hasta getiren kurum olan Dentatürk’ün, 2013 yılı hedefinin bin hasta olduğunu vurguladı.

Bursa’da son yıllarda Vali Şahabettin Harput’un önderliğinde termal ve sağlık turizmine yönelik yatırımlar ve girişimler sürüyor. Bursa Sağlık Turizm Derneği (BUSAT) de sağlık turizmi alanında Bursa’yı iyi bir yerlere taşımak için gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında
önemli çalışmalara imza atıyor. Dentatürk Özel Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, sağlıkta bir anlamda ‘hizmet ihraç’ eden kurumlar arasında yer alarak, 2012 yılında yurtdışından tedavi amaçlı gelen 419 hastayı ağırladı.
Dentatürk Özel Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Başaraner, Bursa’ya 2011 yılında yurtdışından gelen toplam hasta sayısının bin, 2012’de ise 3 bin olduğunu ifade ederek, BUSAT ile bu sayının önümüzdeki yıllarda daha da artacağını
düşündüklerini kaydetti. Başta Avrupa olmak üzere Arap ülkelerinden, Amerika ve Avustralya’dan hasta kabul ettiklerine işaret eden Başaraner, resmi verilere göre yurtdışından en çok hasta getiren kurum olan Dentatürk’ün, “Medical Tourizm Cup 2012” ödülüne layık görüldüğünü söyledi. Başaraner, 2013 yılı hedeflerinin ise bin hasta olduğunu vurguladı.

“BURSA’NIN SAĞLIK YATIRIMLARI MUHTEŞEM”
Başaraner, sağlık turizmi gelirinde Türkiye’nin Amerika ve Almanya’dan sonra üçüncü, hasta sayısı açısından da beşinci sırada yer aldığını belirterek, bu yolda çok hızlı yol kat edildiğini söyledi. Bursa’da yapılan sağlık yatırımlarıyla altyapının muhteşem olduğunu
kaydeden Başaraner, Ekonomi Bakanlığı’nın yurtdışından gelecek hastaların yol ücretlerinin yarısını karşılayacak olmasının sağlık turizmi açısından önemli bir adım olduğunu, bu sayede Türkiye’nin rekabet gücünün artacağını da sözlerine ekledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.