Havadis16.com - 13 Aralık 2018, Perşembe

Bursa Medyası Şanlıurfa’da BYEGM Yerel Medya Toplantısı Şanlıurfa’da Sürüyor

16 Ekim 2017
Bursa Medyası Şanlıurfa’da BYEGM Yerel Medya Toplantısı Şanlıurfa’da Sürüyor için yorumlar kapalı
Bursa Medyası Şanlıurfa’da BYEGM Yerel Medya Toplantısı Şanlıurfa’da Sürüyor

Başbakan Yardımcısı Hakan ÇAVUŞOĞLU’nun Bursa medyası ile buluşma toplantısında verdiği talimat doğrultusunda Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen programa 43 basın mensubu katılıyor.

13 Ekim’de başlayan ve 3 gün sürecek olan Yerel Medya Toplantısı çerçevesinde mesleki çalışmalarını sürdüren basın mensupları aynı zamanda Şanlıurfa’ nın tarihi ve kültürel değerlerini de yakından tanıtıldığı inceleme gezilerine katılıyorlar. İlk olarak Halfeti de tekne ile incelemelerde bulunan heyet, Arkeoloji ve Çini Müzesi ile Balıklı Gölü ziyaret etti.

Bursa’da yayın yapan gazete, televizyon, dergi, radyo, internet medyası ve basın meslek örgütü temsilcilerinden oluşan 43 kişilik basın heyetinde bulunan medya mensuplarına, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yetkilileri yöre hakkında bilgiler verdi.

Medya temsilcileri Türkiye’nin en büyük arkeoloji müzesi olan Şanlıurfa Müzesinde dünyada bulunan en eski tapınak olarak tarih kitaplarını değiştiren Göbeklitepe Tapınağından çıkan eserleri de gördü.

SURIYELILERIN BARINDIĞI KAMP ZIYARET EDİLECEK
BYEGM tarafından yürütülen program çerçevesinde basın heyeti, AFAD tarafından koordine edilen Suriyeli mültecilerin barındığı kampa da yarın bir ziyaret gerçekleştirecek.

Bursalı basın mensupları Yerel Medya Toplantısı için geldikleri Şanlıurfa’ya hayran kaldıklarını ifade ettiler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.