Havadis16.com - 22 Ekim 2018, Pazartesi

Bursa Milletvekilleri barış ve kardeşlik vurgusu yaptı

13 Mart 2013
Bursa Milletvekilleri barış ve kardeşlik vurgusu yaptı için yorumlar kapalı
Bursa Milletvekilleri barış ve kardeşlik vurgusu yaptı

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ve AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, Ağrı ve İlçeleri Derneği Bursa Şubesi’ni ziyaret ettiler. Ziyarette her iki milletvekili de barış ve kardeşlik vurgusu yaptı. 


TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, ziyarette yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, farklı etnik kimliklere ait insanlardan oluştuğunu ve bu unsurların binlerce yıldır hoşgörü içinde kardeşçe yaşadıklarını söyledi. Türk milletini bölmek isteyenlerin bu kardeşliğe gölge düşürmek için terör illetini ortaya çıkardığına dikkat çelen Şahin, “Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, terörü bitirmek için gövdesini taşın altına koydu. Şimdi yeni bir süreç başlatıldı. Adına İmralı süreci deniyor. Ama ben bu süreci, ‘barış ve kardeşlik süreci’ olarak adlandırmak istiyorum. Çünkü bu süreç, ülkemizdeki barış ve kardeşliğin yeniden tesisini hedefliyor” dedi.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda, o dönem ülkede yaşayan bütün unsurların emperyalizme karşı ortak bir mücadele verdiğini vurgulayan Milletvekili Hüseyin Şahin, “Bu süreç herkesin kardeşçe yaşadığı eski günlere dönüşü amaçlıyor. Hiç kimsenin kimseden ayırt edilmediği, kimsenin kimseden üstün olmadığı, farklı etnik yapıların ve renklerin,  çeşitli dinlerin birbirinden ayrışmadığı günlere dönüşle ilgili çalışmadır. İnşallah Sayın Başbakanımızın liderliğinde bunu hep beraber başaracağız” şeklinde konuştu.
AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi ise Bursa’da yaşayan hemşehrileri başta olmak üzere bütün Bursa’ya, Ağrı’dan kucak dolusu selamlar getirdiğini söyledi. “İnsanın doğdu yer değil, doyduğu yer vatanıdır” sözünü hatırlatan Milletvekili Ekrem Çelebi, Bursa’da olmaktan büyük keyif aldığını belirterek, “Bizler aynı toprakların çocuklarıyız. Her şeyden önce Müslümanız. Ağrı’dan Bursa’ya çeşitli nedenlerle göç edenler olarak artık Bursalısınız. Elbette geçmişten gelen çok güzel değerleri de içinizde yaşatıyorsunuz. Bursa’da kardeşliğin en güzel örneğini göstermek için çalışıyorsunuz” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.