Havadis16.com - 21 Mayıs 2018, Pazartesi

Bursa ‘Sağlıklı Gıda’da da marka oluyor

23 Ağustos 2016
Bursa ‘Sağlıklı Gıda’da da marka oluyor için yorumlar kapalı
Bursa ‘Sağlıklı Gıda’da da marka oluyor

Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın her alanda gelişmesi, tüm sektörleriyle canlı ve üreten bir kent olması hedefiyle çalışmalarını hızla sürdürüyor. Bursalıların her konuda kaliteli hizmeti alabilmesi için hizmetlerine aralıksız devam eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte, Hikmet Şahin Sebze Hali’nde Tarım A.Ş.’de toplantı yaparak şirketin faaliyet alanıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“Hizmetin en kalitelisini hedefliyoruz”
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinin en aktif şekilde çalışmalarının önemine değindiği açıklamasında, “Bursa’da hizmeti en kaliteli şekilde sunmayı ve verimliliği artırmayı hedefliyoruz. Tarım A.Ş.’yi de bu amaçla kurmuştuk. Özellikle kırsala destek olmayı ve kırsaldaki üretimin artmasını, sebzecilik, meyvecilik ve hayvancılığın gelişmesini istiyoruz. Bu konudaki çalışmalarımızı değerlendirdik, halkımıza daha fazla faydalı olma konusunda da kararlarımızı aldık” diye konuştu.
Bursa’daki sebze halinin işletiminin Tarım A.Ş.’de olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, “Daha önce önemli ölçüde zarar eden sebze hali, şimdi büyük ölçekte kâra geçmiş oldu. Verimi de oldukça arttı. Sebze halinin daha aktif olması ve Bursa’ya giren çıkan ürünlerin kontrol edilmesi, halkımıza sunulan sebze ve meyveler ile diğer tüm ürünlerin kontrolünün yapılması önemli” dedi.

Sağlıksız gıdaya tolerans yok
Başkan Altepe, Bursalıların daha sağlıklı gıdalara ulaşabilmelerini istediğini vurgulayarak, “Gerekli kontrollerin yapılması konusundaki çalışmalarımızı da gözden geçirdik. Özellikle hal dışında satışların yapılmaması, Bursa’ya gelen ürünlerin sebze halinden geçmesi ve burada her türlü kontrollerinin yapılması, ürünlerden numuneler alınarak laboratuvarlarda testlerinin yapılması ve sağlıksız, gıda güvenliği olmayan ürünlerin Bursa halkına sunulmaması en büyük temennimiz… Tedbirlerimizi aldık. Gerek Büyükşehir Belediyesi gerekse Tarım A.Ş. olarak tüm birimlerimizle birlikte daha etkin çalışacağız” diye konuştu.
Çalışmaların sevindirici sonuçlar oluşturacağını kaydeden Başkan Altepe, “Bu sayede tüm gıda ürünlerinin daha kontrollü şekilde satılması, pazarlanması ve ilgili denetimlerin daha da hızlandırılması sağlanmış olacak. Bursa, her alanda olduğu gibi gıda kalitesi ve sağlıklı gıda açısından da kalite kenti oluyor” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.