Havadis16.com - 15 Aralık 2018, Cumartesi

Bursa, “Savaşa hayır” için yürüyecek!

28 Ağustos 2013
Bursa, “Savaşa hayır” için yürüyecek! için yorumlar kapalı
Bursa, “Savaşa hayır” için yürüyecek!

Bursa da “Savaşa hayır” diyecek. Son günlerde yaşanan gelişmelerin ardından sosyal ağlarda “Savaşa Hayır” kampanyaları başlatıldı. Kampanyaya Bursa yürüyüş ile destek verecek.

Havadis16 – Özel Haber: “Savaş çığırtkanlığının gün geçtikçe arttığı, Ortadoğu’nun talanı için vakit sayıldığı şu günlerde, emperyalist savaşa hayır demek için ve emperyalizm yenileceğini direnen haklar kazanacağını haykırmak için 30 Ağustos’ta 1 Eylül Dünya Barış günü vesilesiyle gerçekleştireceğimiz forumumuza herkesi bekleriz.”

Bu mesajlar ile sosyal platformlarda bir araya gelen Bursalılar yürüyüş yapmayı planlıyor. 31 Ağustos Cumartesi günü saat 19.30’da yapılacak olan yürüyüş Setbaşı’ndan başlayacak ve Heykel’e kadar sürecek. Meşaleler eşliğinde yapılacak olan bu yürüyüşte “Savaşa hayır” denilecek.

HEYKELDE YÜRÜYÜŞ VE BASIN AÇIKLAMASI YASAKLANDI

Tüm bu olaylar yaşanırken Bursa Emniyet Müdürlüğü, Heykel Anıt alanında resmi törenler ile Vilayet makamından alınan izinler dışında kitlesel basın açıklamaları ve benzeri eylemlerin yapılmasını yasakladı. Bu yasaklamada sosyal ağlarda ses getirirken eylemin yanında yasaklara karşı da protesto yapılacak.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.