Havadis16.com - 16 Ekim 2018, Salı

Bursa “Savunma ve Uzay Üssü” olabilir

26 Mart 2013
Bursa “Savunma ve Uzay Üssü” olabilir için yorumlar kapalı
Bursa “Savunma ve Uzay Üssü” olabilir

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkan adayı ve Uludağ Tekstil İhracatçılar Birliği Başkanı İbrahim Burkay, Bursa’yı daha üst seviyeye taşınması için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini belirterek, “Benim Bursa için inancım ve hayallerim var. Bursa geleceğin yıldızı olmak adına teknoloji uzay ve savunma sanayinin başkenti konumunu elde edebilir” dedi. 
Sheraton Otel’de Bursalı sanayicilerle ‘Bursa 2023 Platformu’ toplantısında buluşan BTSO Başkan adayı ve Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği Başkanı İbrahim Burkay, sosyal ve siyasi sistemler kadar dünya ekonomisinin köklü değişim içinde olduğunu anlatarak, dünyada elektronik ticari hacmin 680 milyar dolara ulaştığını anlattı. Yeni teşvik politikaları ile cazibe merkezleri ortaya çıktığını ifade eden Burkay, “Bursa’nın ne ticari ne sanayi alanında orta ve uzun vadede stratejileri yok. Bazı çalışmalar yapılmışsa da kağıt üzerinde kalmıştır.

Sanayimizin ve ihracatımızın kaderini ağırlıklı olarak bir iki sektöre bağlamış durumdayız. Bursa’nın otomotiv hariç hiçbir sektörde öncelikli ilan edildiği bir alan yok. Yerli ve yabancı yeni yatırımları artıracak bir yol haritamız mevcut değil. Artık kısır çekişmelerden ve popülist politikalardan kurtulup 2023 Bursa’sının vizyonunu oluşturacak projeleri, konuşmamız gerekiyor. Zihniyet devrimine ihtiyacımız var” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.