Havadis16.com - 17 Kasım 2018, Cumartesi

Bursa trafiğine Vali neşteri geliyor!..

13 Eylül 2017
286 kez okundu
Bursa trafiğine Vali neşteri geliyor!.. için yorumlar kapalı

Bursa Valisi İzzettin Küçük, tam bir yıl önce 17 Haziran’da Şanlıurfa’dan Bursa’ya atandı. Göreve geldikten bir ay sonra ise 15 Temmuz darbe girişimini yaşadık. Başından beri bu girişimin darbenin çok ötesinde ülkemizi bölmeye ve parçalamaya yönelik bir işgal girişimi olduğunu söyleyenlerdenim.

Çünkü bu girişim Cumhuriyet tarihimizde her 10 yılda karşılaştığımız öyle bildik askeri darbe veya muhtıralar gibi değildi. Çok uluslu bir saldırı eylemi idi. Tam anlamıyla içerideki FETÖ’nün asker üniforması giymiş teröristlerinin, bu çok uluslu yapının ajanlarıyla yürüttüğü işgal girişimi.

Vali’de önceki akşam biz basın mensuplarıyla olan buluşmasında aynı değerlendirmede bulundu:

“Değerli arkadaşlar; bu bir darbe girişiminin ötesinde ülkemizi yok etmeye yönelik bir işgal provası idi. Darbeleri meşrulaştırmak için söylemiyorum, bu tamamen ülkemizi ele geçirmeye yönelik saldırı idi.”

O saldırıyı o gece halkımızın sokağa dökülmesi ve canını siper etmesiyle, devletinden, milletinden yana olan güvenlik güçlerimizin Başkomutan Erdoğan’ın liderliğinde yürüttüğü mücadele ile püskürttük.

Bitti mi?

Hâlâ çok uluslu yapı değişik plan ve eylemleriyle ülkemizi parçalama amacını devam ettiriyor.
İşte o gece ve sonrasında halkının, milletinin yanında dimdik duran idarecilerimizden biri de Bursa Valisi İzzettin Küçük’tür.

Küçük 15 Temmuz gecesi, kalede küçük bir delik dahi açtırmadı. Sonrasında demokrasi meydanında siyasilerle o platforma çıkıp konuşmaktan da çekinmedi. “Ben devlet memuruyum, konuşamam”demek yerine “Ben devletimin emerindeyim” diyerek meydanda toplanan Bursa halkına “Bu mücadeleyi hep birlikte sürdüreceğiz” dedi ve onun bu dirayetli duruşu insanlarımızın motivasyonunu daha da yükseltti.

*****                       *****                             *****

Vali Küçük, darbe girişiminden bir ay kadar sonra Bursa basını ile tanışma yemeği verdi. Bir yılın sonunda önceki akşam Crown Plaza’da  yine biz basın mensupları ile buluştu ve kente dair genel değerlendirmelerde bulundu.

Daha çok karşılıklı görüş alışverişinin gerçekleştiği bu buluşmada öne çıkan en önemli konu, kenti son iki yıldır kâbus gibi saran trafik keşmekeşliği idi.

Hemen hemen söz alan her meslektaşım bu konudaki derdini dile getirirken, çözüm konusunda trafik polisinin ve yerel yöneticilerin zayıf kaldığı eleştirisinde bulundu.

Vali Küçük de Emniyet Müdürlüğü’nden bu konuda kapsamlı bir rapor istediğini ve çözüme dayalı raporun en geç bir hafta içinde masasında olacağını belirterek, “Kentin trafiğini rahatlatma anlamında sizin bu fikirlerinizi de göz önünde bulundurarak elimizden ne geliyorsa yapacağız. Gerekirse köprülerdeki geliş ve gidiş bölümlerini yoğunluğa göre yeniden ayarlayıp, gerekirse trafik lambalarını yeniden düzenleyip rahatlatma yoluna gideceğiz” dedi.

*****                    *****                               *****

Toplantıda öne çıkan ikinci en önemli konu ise uyuşturucu ile mücadele ve bağımlılık tedavisi idi.

Emniyet cephesinde yürütülen mücadelenin yanı sıra bağımlılık tedavisinde AMATEM’in dışında Türkiye’de bir ilk olan 3 köy kuracaklarını söyledi.

Üçüncü önemli konu FETÖ ile yürütülen mücadele. Bu konuda Bursa’da 3 bin 200 civarında kamudan atılma ve ihraç olduğunu, mücadelenin yoğun şekilde yürütüldüğünü ve asla taviz verilmeyeceğini belirtti.

Ve dördüncü önemli konu ise bizim gazetemizin bir süredir gündeme taşıdığı Bursa  Teknik Üniversitesi’nin kapatılan Orhangazi Üniversitesi’nin yerleşkesinden Kestel’e taşınacağı iddiaları. Bir yıl önce bu yerleşkeyi kendi inisiyatifi ile BTÜ’ye tahsis eden Vali Küçük bu taşınma iddialarına belli ki kızgın!

Net konuştu:

 “Yeni kampüs inşa edilmeden o üniversiteyi oradan kimse çıkaramaz.”

Elbette sevindirici bir karar. Kamuoyundaki gitsin, gitmesin tartışmasına son noktayı koydu ve BTÜ’ye nefes aldırdı ama ya sonra!..

Çünkü kentin siyasi iradesi Ankara düzeyinde, Kestel’deki kampüs yerinin bir an evvel inşaatının başlaması için bastırıyor!..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.