Havadis16.com - 14 Aralık 2018, Cuma

Bursa Valisi Münir Karaoğlu’ndan 30 Ağustos Zafer Bayramı açıklaması

30 Ağustos 2013
Bursa Valisi Münir Karaoğlu’ndan 30 Ağustos Zafer Bayramı açıklaması için yorumlar kapalı
Bursa Valisi Münir Karaoğlu’ndan 30 Ağustos Zafer Bayramı açıklaması

Bursa Valisi Münir Karaoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Belki de yeryüzünde hiçbir millet, bizim kadar acıyla sınanmadı. Her ülkenin tarihinde; savaşlar, göçler, yıkımlar, doğal afetler. Şiirler, türküler, ağıtlar vardır. Tarih sahnesine çıktığımız günden bu yana, göçler, savaşlar, isyanlar gördük. Ağıtlarımıza, türküler; gözyaşlarımıza, zafer sevinçleri karıştı” dedi.
Karaoğlu, açıklamasında, “Büyük Taarruz ve ardından gelen kutlu zafer de, görkemli tarihimizin kırılma noktalarından biridir. Heybetle yeniden ayağa kalktığımız büyük bir devrim olduğunu belirten Karaoğlu şöyle devam etti” Doğrusu şu ki; hiçbir zafer, şarkı söylenerek kazanılmaz. Hiçbir destan iman ve cesaret olmadan yazılmaz. Hiçbir savaş, büyük bir kahraman olmadan kazanılmaz. Büyük Taarruz’da bunların hepsi vardı. Bu zafer, Mehmetçiğin iman dolu göğsüyle yazıldı. Bu toprakların tapusu kanla imzalandı.
Ayağında ham çarık, sırtında mintanla savaşan Mehmetçik, yorgun ve bitap düşmüş bir millet; büyük bir kahramanın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, etrafında birleşti. Mabedin göğsüne na-mahrem eli değdirmedi. İman ve cesaretin; gemilerden, uçaklardan, toplardan… bütün silahlardan çok daha üstün olduğunu gösterdi. Yiyecek ekmeği bile olmayan atalarımız; savaşın da bir ahlakı olduğunu bütün dünyaya ispat etti.
Milletimiz çok badireler atlattı. Atlatmaya da devam ediyoruz. Kurulan bütün tuzakları, Mili Mücadele ruhuyla boşa çıkardık, çıkarmaya devam edeceğiz. Birbirimizi daha çok sevecek, daha çok dinleyecek, birbirimize daha çok kenetleneceğiz.
Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Büyük Taarruz’un ardından,
canımız pahasına elde ettiğimiz barışın, ülkemizde sonsuza dek hakim olmasını diliyorum. Allah bize, dünya durdukça barış türküleri söylemeyi nasip etsin” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.