Havadis16.com - 10 Aralık 2018, Pazartesi

Bursa’da feribot iskeleye çaprtı

24 Ekim 2015
Bursa’da feribot iskeleye çaprtı için yorumlar kapalı
Bursa’da feribot iskeleye çaprtı

Yenikapı-Bursa seferini yapan arabalı feribot, Güzelyalı’da iskeleye yanaşırken fırtına sebebiyle iskeleye çarptı. Olayda maddi hasar meydana geldi.
Edinilen bilgiye göre, sabah 07.30 Yenikapı-Bursa seferini yapan arabalı feribot 09.00’da Güzelyalı iskelesine yanaşırken hava muhalefeti nedeniyle kıç tarafından iskeleye çarptı. Yolcuların ve araçların bulunduğu gemide vatandaşlar kısa süreli panik yaşadı. Herhangi bir yaralanmanın olmadığı kazada feribotun arka kısmında maddi hasar oluştu. Zor şartlar altında iskeleye yanaşan feribot, araç ve yolcuların tahliyesinin ardından iskeleye bağlandı.
Öte yandan; İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş.’den yapılan yazılı açıklamada, “24.10.2015 günü 178 araç ve 767 yolcu ile 07.30-Yenikapı-Bursa seferini yapan Osman Gazi-1 feribotunda, Marmara genelinde etkili olan poyraz fırtınası nedeniyle Bursa iskelesine yanaşma manevrası sırasında iskeleye sert yaslanması sonucunda küçük çaplı bir hasar oluşmuştur, herhangi bir yolcu yaralanması ve araç hasarı oluşmamıştır” denildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.