Havadis16.com - 13 Kasım 2018, Salı

Bursa’da “Lüküs Hayat” keyfi

11 Haziran 2015
Bursa’da “Lüküs Hayat” keyfi için yorumlar kapalı
Bursa’da “Lüküs Hayat” keyfi

‘54. Uluslararası Bursa Festivali’nin konuğu olan İzmir Devlet Opera ve Balesi, ‘Lüküs Hayat’ adlı ünlü müzikalle sanatseverlere keyifli anlar yaşattı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) koordinasyonuyla gerçekleştirilen ‘54. Uluslararası Bursa Festivali’, çok özel bir gösteriye ev sahipliği yaptı.
İzmir Devlet Opera ve Balesi, kapalı gişe sahnelenen ‘Lüküs Hayat’ adlı ünlü müzikalle bu kez Bursa Festivali kapsamında Bursalılarla buluştu. Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) gerçekleştirilen gösteriyi keyifle izleyen sanatseverler, gösterinin sonunda usta sanatçıları alkışlarla ödüllendirdi.
Türk toplumunun Batı ile yüzleşmesi ve bu çerçevede yaşanan gülünçlükleri, iki farklı kültürün yüzleşmesinden ortaya çıkan durumun değişmezlerini sahneye taşıyan müzikal, Bursa’da da büyük ilgi gördü. Biletleri günler öncesinden tükenen gösteri, izleyenlere neşeli bir akşam yaşattı. İlk kez 1933 yılında sahnelenen eserin müzikleri Cemal Reşit Rey, metni ise kardeşi Ekrem Reşit Rey’e ait… Eserin bu yılki gösterimlerinde sahne yönetmeni ise usta sanatçı Haldun Dormen… Orkestranın yönetmenliğini Ali Hoca ve Aytuğ Ülgen’in üstlendiği müzikalin koreografisi Şebnem Şenel, kostümleri Gülay Korkut, dekoru Tayfun Çebi ve ışıkları da Oktay Kanca imzasını taşıyor.

‘54. Uluslararası Bursa Festivali Programı’
12 Haziran – Rafet El Roman & Ezo
13 Haziran – Funda Arar
15 Haziran – Kenan Doğulu
7 – 12 Temmuz – 29. Uluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.