Havadis16.com - 20 Ekim 2018, Cumartesi

Bursa’da sağlık çalışanlarından şiddete tepki!

14 Mart 2013
Bursa’da sağlık çalışanlarından şiddete tepki! için yorumlar kapalı
Bursa’da sağlık çalışanlarından şiddete tepki!

Sağlık-Sen Bursa Şubesi üyeleri, sağlık çalışanlarına yönelik şiddete tepki göstermek için Mehter Takımı eşliğinde yürüdü.

Sağlık Sen Bursa Şubesi’ne bağlı üyeler, 14 Mart Tıp Bayramında sağlık personeline uygulanan şiddette tepki göstermek için meşalelerle Şehreküstü Meydanından Kent Meydanına kadar yürüdü. Sağlık çalışanlarına Bursa Mehter Takımı da eşlik etti. Sağlık Sen Bursa Şube Başkanı Gökhan Yünkül, insanların ölene kadar sağlık hizmetinden faydalandığını belirterek, “Bu onurlu ve kutsal mesleği yerine getiren sağlık çalışanları gece gündüz demeden insan hayatı kurtarmak ve insanı sağlığına kavuşturmak için mücadele ediyor. Bu mücadelesinde büyük fedakarlıklar yapıyor. Bazen çocuğuna eşine ayıracağı zamanı hastaya ayırıyor. Bu fedakarlığın karşısında beklenilen sadece karşısındaki kişilerin iyi niyet ifadeleridir” şeklinde konuştu.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddete de sert tepki gösteren Yünkül, “Sağlık çalışanlarına karşı şiddette bulunan kişilerin ruh sağlıklarının bozuk olduklarını bir sağlıkçı olarak ifade etmek istiyorum. Şiddetin her türlüsüne karşıyız. Bu konuda herkesin duyarlı olması lazım” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.