Havadis16.com - 21 Temmuz 2018, Cumartesi

Bursa’da şüpheli valiz fünye ile patlatıldı

26 Aralık 2016
Bursa’da şüpheli valiz fünye ile patlatıldı için yorumlar kapalı
Bursa’da şüpheli valiz fünye ile patlatıldı

Bursa’da yaklaşık 60 bin Uludağ Üniversitesi öğrencisinin yaşadığı merkez Nilüfer ilçesi Görükle Mahallesi’nde bir alışveriş merkezi önüne bırakılan valiz bomba imha ekiplerini alarma geçirdi. Büyük paniğe sebep olan çanta, fünye ile patlatıldı.

BURSA'DA BOMBA PANİĞİ...ŞÜPHELİ VALİZ FÜNYE İLE PATLATILDI 60 BİN ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİSİNİN YAŞADIĞI GÖRÜKLE'DE BİR MARKET ÖNÜNE BIRAKILAN SAHİPSİZ BAVUL BOMBA İMHA EKİPLERİNİ ALARMA GEÇİRDİ POLİSLER TEDBİR ALARAK CADDEYİ TRAFİĞE KAPATTI, BAZI KAFELER BOŞALTILDI, BAZI KAFE VE RESTORANLARDA ÖĞRENCİLERİN DIŞINA ÇIKMALARINA İZİN VERİLMEDİ
Alınan bilgiye göre, saat 22.00 sıralarında Atatürk Caddesi üzerinde bir market önüne bırakılan sahipsiz valiz öğrenciler tarafından fark edildi. Önce polis merkezi ekibine haber verildi. Olay yerine sevk edilen 15 ekip şerit çekip güvenlik tedbiri aldı. Atatürk Caddesi trafiğe kapatılırken, bazı restoran ve kafeteryalar boşaltıldı bazılarından öğrencilerin dışarı çıkmasına izin verilmedi.

BOMBA PANİĞİ (İHA/BURSA-İHA)
Meraklı kalabalık belli bir mesafede imha çalışmasını izlemek için toplandı. Olay yerine gelen bomba imha ekibi özel kıyafet giyip, “kontrollü patlama” anonsunun ardından şüpheli valizi fünye ile patlattı. Valizden kullanılmış kıyafetler çıkarken, binlerce kişi rahat bir nefes aldı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.