Havadis16.com - 25 Mayıs 2018, Cuma

Bursa’dan birlik mesajı

18 Haziran 2016
Bursa’dan birlik mesajı için yorumlar kapalı
Bursa’dan birlik mesajı

Bursa Valisi İzzettin Küçük ve İçişleri Bakanı Efkan Ala birlik ve beraberlik ayı ramazanı şerifin ruhuna uygun bir şekilde binlerce vatandaşla bir arada iftar programında buluştular.
Bakan Ala ve Vali Küçük programlarına, geçtiğimiz günlerde vatan savunmasında yitirdiğimiz şehitlerimiz Uzman Çavuş Nazmi Ayyıldız ve Polis Memuru Salih Hüseyin Parça’nın ailelerine başsağlığı ziyareti ile başladı.
Ardından ‘Gönüllü Kuruluşlar Platformu’nun çok sayıda STK ile birlikte gerçekleştirdiği iftar programına geçen ikiliye vatandaşın ilgisi oldukça fazlaydı. Yaklaşık 3 bin kişinin yer sofrasında mütevazı bir menü ile oruçlarını açtıkları etkinlikte konuşan Vali Küçük: ” Bursa’nın yüz akı sivil toplum örgütlerinin kıymetli başkan ve temsilcileri, öncelikle hepinizi sevgi saygı ile selamlıyorum. Ramazanınız mübarek olsun. Bu güzel ay, Bursa’mıza, ülkemize, dünyaya esenlik ve huzur getirsin.
Sayın Bakanım, Bursa’daki görevime bugün başladım. Yine ne mutlu bir tesadüftür ki! Sizinle beraber Bursa’nın hülasası sayılabilecek, özü sayılabilecek bir toplulukla, Bursa’nın sivil toplum örgütlerinin mensupları, başkanları, değerli üyeleri ve Bursalılarla birlikte ilk iftarımı açıyorum. Bu benim için bir bahtiyarlık ve mutluluktur.
İnşallah Sayın Bakanımızın emir ve himayelerinde Bursalının yüzünü güldürmek ve Bursa’nın o muhteşem ismini yüceltmek için var gücümüzle çalışacağız. Esas amacı iyilikte yarışmak olan, güzellikte yarışmak olan ve kötülüğe karşı da dik durmak olan sivil toplumu tebrik etmek istiyorum. Bu gün memleketimiz cennet gibiyse Bursa’mız ile iftihar ediyorsak bunun ana gayret sahipleri de  sivil toplum ve gönüllü kuruluşlardır.” Dedi.
Bu güzel gece de konuşan İçişleri Bakanı Ala’da: ” ”Birleşmiş Milletlerde, Avrupa Parlamentosu’nda, Uluslararası Kuruluşların konferanslarında, toplantılarında  Türkiye, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde 1 milyar 700 milyon kardeşimizin varlığını hissettirmekte, sorunlarını dile getirmekte, çözüm önerilerini  de sunmaktadır. Bunu siz elbirliği ile inşa ettiğiniz Türkiye’den çıkardınız. Türkiye’deki bu birliktelik atmosferi yer yüzündeki kardeşlerimizin ümitlerine yansımaktadır. Onun için dışarıda ne olursa olsun bizler kendi içimizde birlikteliğimizi mutlak sağlamalıyız. Bizim gücümüzü oluşturan bizim birlikte olmamızdır, sadakatimizdir ve ilkelerimizdir.En önemlisi de dünyaya geliş sebebimizi unutmamamızdır. Türkiye öz değerlerine sahip çıktığı sürece Uluslararası arenada dünya mazlumlarının hak savunucusu konumunda olmaya İnşallah devam edecek.” Dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.