Havadis16.com - 18 Ağustos 2018, Cumartesi

Bursa’dan ‘Teknik’ ziyaret

12 Ekim 2016
Bursa’dan ‘Teknik’ ziyaret için yorumlar kapalı
Bursa’dan ‘Teknik’ ziyaret

Bursa Teknik Üniversitesi akademisyenleri, bölge gezileri kapsamında Mustafakemalpaşa’yı ziyaret etti. BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir ve Genel Sekreter Prof. Dr. Sami İmamoğlu ile birlikte bir grup akademisyen ve idari personel, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’a nezaket ziyaretinde bulundu. Belediye Başkanı Sadi Kurtulan öncülüğünde Mustafakemalpaşa’yı gezen heyet, Kirmasti Deresi, Suuçtu Şelalesi, Tümbüldek Kaplıcaları, Taş Mektep, Hamzabey, Lala Şahin ve Şeyh Müftü cami ve türbelerinde incelemelerde bulundu. Öğretmenevi’nde verilen yemekte konuşan Başkan Sadi Kurtulan, BTÜ heyetini Mustafakemalpaşa’da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını söyledi.

‘Dostluk pekişecek’

Başkan Kurtulan; ” Mustafakemalpaşa’nın  değerlerinin Bursa’nın bilim ve akademi dünyası tarafından tanınmaya ihtiyacı var.  Bu ziyaretin, Bursa Teknik Üniversitesi’nin yapacağı çalışmalar için güzel bir başlangıç olacağına inanıyorum. Bu kaynakların ülke ekonomisine ve ticaretine nasıl katma değer oluşturacağını birlikte planlayacağız. Bursa’ya pozitif bir enerji katan Teknik Üniversitesi heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum ” dedi.

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir ise üniversitenin yeni gelişen bir eğitim kurumu olarak Bursa ve bölgesine yapılabilecek ne varsa üzerine düşen görevi yerine getirmeye hazır olduğunu dile getirdi.

Rektör Karademir; ” Mustafakemalpaşa, bor ve mermer gibi zengin yataklara sahip hızla gelişen bir bölge. Bu kaynaklarla birlikte ormancılık ve su ürünleri ile ilgili  yapılacak projelere üniversite olarak katkı vermeye hazırız. Mustafakemalpaşa ile dostluğumuz daha da pekişecek ” dedi.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.