Havadis16.com - 15 Kasım 2018, Perşembe

Bursalı bin 200 firma 220 milyon liralık destek

23 Nisan 2018
Bursalı bin 200 firma 220 milyon liralık destek için yorumlar kapalı
Bursalı bin 200 firma 220 milyon liralık destek

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, 2 Nisan tarihinde başlattıkları ‘Nefes Kredisi’ne başvuran bin 200 firmanın 220 milyon liralık destekten faydalandığını belirterek, “Firmalarımızın nakit ihtiyacına çözüm sunan Nefes Kredisi iş dünyamıza büyük moral verdi” dedi.

BTSO, uygun faiz ve ödeme koşulları ile üyelerine sunduğu finansman desteğine bir yenisini daha ekledi. Bugüne kadar Nefes kredisi ile üyelerine en fazla desteği sağlayan BTSO, Nefes kredisini bir kez daha Bursa iş dünyasının kullanımına sundu. BTSO Başkanı İbrahim Burkay, TOBB öncülüğünde KOBİ’ler için başlatılan aylık yüzde 0.99’luk faiz oranı, ilk 6 ay ana para geri ödemesiz 18 ay vadelerle sunulan krediden, bin 200 Bursalı firmanın faydalandığını dile getirdi.

PİYASAYA ‘NEFES’ MORALİ

“BTSO olarak ‘KOBİ’ler için Nefes Kredisi’ne ülkemizde en fazla katkı sağlayan odalardan biri olduk” diyen Başkan Burkay, Bursa iş dünyası temsilcilerinin Nefes Kredisi ile 220 milyon liralık kaynaktan faydalandığını dile getirdi. Başkan Burkay, “Nefes Kredisi ekonomimizin can damarı olan KOBİ’lerimizin ticaret hayatına önemli bir destek sundu. İş dünyamızın yüksek ilgisi de ne kadar doğru bir adım attığımızı gösteriyor”

ÜYELERİMİZİN YANINDAYIZ

Nakit akışının çok önemli olduğu bir dönemden geçtiklerini kaydeden Burkay, “Bu dönemde özellikle KOBİ niteliğindeki firmalarımızın güçlü desteğe ihtiyacı var. KOBİ’lerimizin en önemli meselesi olan teminatlandırma konusuna çözüm üretiyoruz. Finansman talebindeki küçük ve orta ölçekli üyelerimiz, Nefes Kredisi ile kolay ve hızlı bir şekilde bu kaynağa ulaştı. Oda olarak her zaman üyelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

KOBİ’ler için aylık yüzde 0,99 faiz oranı ile 200 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunan Nefes Kredisi, ilk 6 ay geri ödemesiz olarak 18 ay vade imkanı sunuyor. Krediden faydalanmak isteyen firmalar Ziraat Bankası, Vakıfbank, bu bankaların katılım bankaları ile Halkbank ve Denizbank aracılığıyla başvurularını gerçekleştirebiliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.