Havadis16.com - 22 Temmuz 2018, Pazar

Bursalı firmalardan yabancı öğrencilere staj imkanı

31 Mayıs 2014
Bursalı firmalardan yabancı öğrencilere staj imkanı için yorumlar kapalı
Bursalı firmalardan yabancı öğrencilere staj imkanı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, kentteki firmalarda yabancı öğrencilerin staj yapmasını sağlayacaklarını söyledi.

Gençlik platformu AIESEC’in Türkiye Başkanı Emre Ergin, İbrahim Burkay’ı ziyaret etti.

Burkay, burada yaptığı konuşmada, 125 ülkede faaliyet gösteren AIESEC ile yapacakları işbirliği sayesinde, Bursalı firmalarda yabancı öğrencilerin staj görmesine öncülük edeceklerini belirtti.

Yabancı öğrencilerin Küresel Fuar Acentesi ve Payitaht Çarşısı projelerinde de rol alacağını vurgulayan Burkay, şöyle konuştu:

“Bu işbirliği, firmalar ve öğrencilere büyük fayda sağlayacak. Öğrencilerimiz, Bursa’ya gelerek hem bizim kültürümüzü ve ekonomimizi tanıyacak, hem de Bursalı firmalarımızda iş deneyimi kazanacak. AIESEC üyesi öğrenciler, aynı zamanda buradaki eğitimlerinin ardından kendi ülkelerinde Türk elçisi de olacaktır. BTSO çatısı altında görev yapacak gençler, Bursa iş dünyasının gönüllü neferleri olacak.”

Ergin de AISEC’in 2. Dünya Savaşı’ndan sonra kurulduğunu, 125 ülkede 100 bine yakın üyesinin bulunduğunu ve Türkiye’de 1960’dan bu yana faaliyet gösterdiğini anlattı.

Bursa’nın Türkiye’nin lokomotif şehirlerinden biri olduğunu dile getiren Ergin, “Bu işbirliği, Bursalı firmaların global partnerler bulmalarını sağlayacak. Bu sayede firmalar, hedef pazarlara daha rahat girebilecek. BTSO ile işbirliğimiz tamamen bunun üzerine kurulu” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.