Havadis16.com - 14 Aralık 2018, Cuma

BURSA’NIN ACİLLERİ MASAYA YATIRILDI

18 Ocak 2016
BURSA’NIN ACİLLERİ MASAYA YATIRILDI için yorumlar kapalı
BURSA’NIN ACİLLERİ MASAYA YATIRILDI

Bursa’da acil servis ve yoğun bakım hizmetleri,  Bursa Kamu Hastaneler Birliği merkez binasında gerçekleşen toplantıda ele alındı. 2016 yılının ilk toplantısında Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm.Dr.Elif Güler Kazancı koordinatörlüğünde hastane başhekim yardımcıları, sağlık bakım hizmetleri müdürleri, acil bakım müdürleri ve hemşireleri bir araya geldi. İki gün süren toplantılarda acil ve yoğun bakım hizmetleri,  çalışanların karşılaştığı sıkıntılar ve çözüm önerileri konuşularak verilen hizmetin kalitesini arttırmak ve bu alanda daha verimli çalışabilmek adına fikir alış verişinde bulunuldu.

2015 yılında yoğun bakım yatak sayılarının yüzde 10 oranında arttığını söyleyen Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm.Dr. Kazancı, “Yoğun bakım hizmetleri hassasiyet isteyen özellikli birimlerden biri olduğunu, bakanlığımızın belirlemiş olduğu kriterlere uygun olarak yapılandırılmış yoğun bakım hizmetlerimizin ilimiz ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için gereken çaba ve gayreti gösterdiklerini” belirtti.

Acil servis hizmetleri konusunda da açıklama yapan Uzm.Dr. Kazancı, Bursa’da 2015 yılında acil servislere 3 milyonun üzerinde hasta başvurusu olduğunu, bağırsak, gribal enfeksiyon, baş ağrısı gibi poliklinik veya aile hekimleri tarafından tedavi edilebilecek olan  hastaların büyük bir çoğunluğunun mesai bitimini bekledikleri, bu yüzden de acil servislerin yoğunluğunun arttığını ifade etti.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.