Havadis16.com - 18 Aralık 2018, Salı

Bursaspor’dan anlamlı destek

15 Mart 2013
Bursaspor’dan anlamlı destek için yorumlar kapalı
Bursaspor’dan anlamlı destek

TMO Genel Müdürlüğü’nün “Ekmeğini ve Emeğini Koru” sloganı ile başlattığı “Ekmek İsrafını Önleme” kampanyası kapsamında TMO Bandırma Şube Müdürü Ünver Kayra, Özlüce Tesisleri’ne gelerek Bursaspor 2.Başkanı Recep Bölükbaşı ve Genel Müdür Vekili İsmail Özdemir’i makamında ziyaret etti.

Kayra, ziyarette yaptığı konuşmada “Türkiye genelinde çok fazla ekmek israf oluyor. TMO olarak bu israfın önüne geçebilmek adına böyle bir kampanya başlattık. Ülkemizde yer alan tüm sivil toplum örgütlerinden bu kampanyamıza destek bekliyoruz. Bursaspor camiasının da bu konuya duyarlı davranacağına inandığımız için Sayın 2.Başkanımız Recep Bölükbaşı ve Genel Müdür Vekilimiz İsmail Özdemir’i ziyaret ettik. Tüm Bursasporluların konuya çok daha duyarlı olmalarını rica ediyoruz” dedi.

BÖLÜKBAŞI; “HERKESİN DUYARLI OLMASI LAZIM”

2.Başkan Recep Bölükbaşı ise kampanya ile ilgili olarak, “Yıllık israfa bakıldığında çok ciddi rakamlar ortaya çıkıyor. Maddi kaybın yanı sıra dünyada birçok bölgede insanlar açlıkla mücadele ediyorlar. Ülkemizin kaynaklarının bu şekilde çöpe atılması kabul edilecek bir durum değildir. Bizlerde Bursaspor Yönetim Kurulu olarak bu kampanyayı sonuna kadar destekliyoruz. Taraftarlarımız böyle sosyal olayları her zaman yakından takip eder ve desteklerler. Sizin yapmış olduğunuz bu kampanyaya duyarsız kalmayacaklarına inanıyorum” dedi.

 

Rakamlar ile ekmek israfı;

 

-Ülkemizde 95 milyon adet ekmek tüketilirken 6 milyonu çöpe gidiyor.

-Ülkemizde 1 yılda çöpe atılan ekmekle 542 bin ton buğday israf ediliyor.

-Yapılan araştırmalarda 2008 yılında fırınlarda üretilen ekmeğin yüzde 2’si israf edilirken 2012 yılında bu oranın yüzde 3,1’e çıktığı tespit edildi.

-Her gün 3 milyon adet ekmek daha tüketiciye ulaşmadan fırınlarca atılarak veya hayvan yemi olarak kullanılarak israf ediliyor.

-Türkiye’de 1 yılda çöpe atılan 2,1 milyar adet ekmeğin maddi değeri 1,5 milyar TL

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.