Havadis16.com - 19 Ekim 2018, Cuma

Bursasporlu Taraftarlar Şehitler İçin Yürüdü

19 Mart 2015
Bursasporlu Taraftarlar Şehitler İçin Yürüdü için yorumlar kapalı
Bursasporlu Taraftarlar Şehitler İçin Yürüdü

Bursaspor’un taraftarlar, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’üncü yılı dolayısıyla mehter takımlı yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşte Bursaspor taraftarları, 16 Türk devleti bayrağını da taşıdı.

IMG_4037 IMG_4016 IMG_3987
Bursaspor taraftar grubu Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’üncü yılı dolayısıyla Heykel’de mehter takımlı yürüyüş gerçekleştirdi. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı yürüyüşte, 16 Türk devleti bayrakları da dalgalandı. Basın mensuplarının “Bu günün anlam ve önemi için mesajınız var mı?” sorusuna “Mesaj 100 yıl önce şehitlerimiz tarafından verildi” cevabını veren Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, “Şu anda da Bursa’mızın Heykel önünde birçok insanın katılımı ile çok güzel bir yürüyüş yaptık. 18 Mart Çanakkale şehitlerini anma günü. Bu kadar duyarlı insanların burada olması, geleceğimiz için çok anlamlı. Ben de kendimi burada görmek istedim” dedi.
Mahfel önünde başlayan yürüyüş Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osmangazi ve Orhangazi’nin türbesinde sona erdi. Taraftarları yürüyüşte, Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı ve Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali de yalnız bırakmadı.

Yaklaşık 45 dakika süren yürüyüş Osmangazi ve Orhangazi türbelerinin bulunduğu Tophane’de sona erdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.