Havadis16.com - 19 Aralık 2018, Çarşamba

Bursa’ya kavşak müjdesi

23 Ekim 2015
Bursa’ya kavşak müjdesi için yorumlar kapalı
Bursa’ya kavşak müjdesi

Çelebi Mehmet Bulvarı’ndaki çalışmaların büyük oranda tamamlandığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursalıların yeni yılda 30 metre genişliğindeki yeni bulvarı kullanmaya başlayacağını söyledi.
Başkan Altepe, Büyükşehir bürokratlarıyla birlikte Ankara Yolu’na alternatif olarak Acemler’den Samanlı’ya kadar kesintisiz direkt ulaşım için planlanan Çelebi Mehmet Bulvarı’nın Başaran Mahallesi bölümünde sürdürülen çalışmaları inceledi. Ulaşılabilir bir kent olma yolundaki çalışmalara hızla devam ettiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’ya ‘yıkarak’ nefes aldırdıklarını ifade etti. Planlar üzerinde bulunan fakat uygulamada yer almayan yolların bir bir hizmete sokulduğunu, 30 metre genişliğine sahip Çelebi Mehmet Bulvarı’nın da onlardan biri olduğunu kaydeden Başkan Altepe, “Bulvarın bir kısmı yani Acemler’den Yalova Yolu’na kadar olan kısmı hizmete alınmıştı. Şimdi de Yalova Yolu’yla Yıldırım arası yani Küçükbalıklı ile Altınova mahalleleri arasında kalan kısmı yapılıyor” dedi. Bulvarın bu kısmına kadar olan bölümü için 410 binanın kamulaştırıldığını ve 65 milyon TL’lik kaynak aktarıldığını belirten Başkan Altepe, “Çelebi Mehmet Bulvarı’nın tamamlanması için 60 kadar bina kaldı. Onları da inşallah en kısa sürede bitireceğiz. 410 binayı yıktık, 60 binayı da bunlara ekleyerek 470 binayı kamulaştırmış olacağız” diye konuştu.
Bulvarın Küçükbalıklı ve Altınova kısmı tamamlandıktan sonra Samanlı’dan Acemler’e kadar olan ulaşımın önünde engel kalmayacağını vurgulayan Başkan Altepe, “Yeni bulvarla birlikte Bursa’nın çehresi değişmiş olacak. İşin çoğu bitti. Yıkılacak binaların yüzde 15’i kaldı. Önümüzdeki 2 ay içinde bunları da tamamlayarak inşallah yeni yıla yeni bulvarla girmiş olacağız. Örnek olacak. Bu dönemde Bursa’ya kazandırılan en önemli gerdanlıklardan biri olacak” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.