Havadis16.com - 20 Ekim 2018, Cumartesi

Burulaş’ın yatırımları 155 Milyon TL´yi aştı

21 Mart 2013
Burulaş’ın yatırımları 155 Milyon TL´yi aştı için yorumlar kapalı
Burulaş’ın yatırımları 155 Milyon TL´yi aştı

– BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURULAŞ´IN 4 YILDA GERÇEKLEŞTİRDİĞİ YATIRIMLARIN TUTARININ 155 MİLYON TL´Yİ AŞTIĞINI AÇIKLADI.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BURULAŞ´ın 4 yılda gerçekleştirdiği yatırımların tutarının 155 milyon TL´yi aştığını açıkladı.

Başkan Altepe, Heykel´deki tarihi binada gerçekleştirilen meclis toplantısında BURULAŞ´a ilişkin bilgiler verdi. BURULAŞ´ın yüzde 100 belediye sermayeli bir kurum olduğunu ve yönetim kurulu başkanlığını kendisinin yürüttüğünü vurgulayan Başkan Altepe, bu kurum aracılığıyla 4 yılda yaptıklarını yatırımların tutarının 155 milyon TL´yi aştığını söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa´nın daha da öne çıkması, tüm zenginlikleriyle marka kent olması için yürüttükleri çalışmalarda belediye iktisadi teşekküllerini sonuna kadar kullandıklarını, BURULAŞ´ın da bu şirketlerin önde gelenlerinden biri olduğunu kaydeden Başkan Altepe, “Her zaman kamuoyu önünde ´Şu şu faaliyetleri yaptık´ diye bildirimlerde bulunuyoruz. Son 4 yılda gerçekleştirdiğimiz hizmetler herkesçe biliniyor. Biz tüm bu yatırımları yaparken, sahip olduğumuz şirketleri sonuna kadar değerlendiriyoruz” dedi. BURULAŞ´ın şu anda Bursa Otobüs Terminali´ni işlettiğini, İstanbul´la Bursa arasında seferler düzenleyen BUDO için gemiler satın alıp bunları çalıştırdığını, yine deniz uçağı kiralayıp İstanbul´la Bursa arasında deniz uçuşları başlattığını vurgulayan Başkan Altepe, “Tüm bu çalışmaların yanında Cumhuriyet Caddesi de dahil şehir içindeki tüm tramvay hatlarının hepsi BURULAŞ tarafından yapılıyor. Yine metro ile tramvay vagonları da BURULAŞ tarafından satın alınıyor. Sadece BURULAŞ´ın 4 yılda Bursa için yaptığı yatırımlar 155 milyon TL´yi aştı” diye konuştu.

Başkan Altepe, son zamanlarda Büyükşehir Belediyesi´yle ilgili dillendirilen Sayıştay raporuna da değindi. Raporun kesin bir hüküm taşımadığını, öngörü olduğunu belirten Başkan Altepe, bu öngörülerin yanlış değerlendirildiğini belirtti. Başkan Altepe, “Belediye olarak gerekli itirazlarımızı yaptık. Çünkü öne sürülen iddiaların doğruluk payı bulunmuyor. Böyle bir şey yok. BURULAŞ´ın tamamı belediyenindir, sermayesinin tamamı belediye tarafından ödenmiştir. Ortada sorun görülmüyor. Farz edelim ki böyle bir şey var, o halde bile BURULAŞ´a ödenen fazla para tespit edilir ve tespit edilen para tekrar Büyükşehir Belediyesi hesabına aktarılır. Bunda olumsuz bir durum söz konusu değil” şeklinde konuştu.
Başkan Altepe, Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadyumu´nu yapan müteahhit firmaya borçlarının bulunmadığını da bildirdi. Müteahhit firmaya bugüne kadar 56 milyon TL tutarında hak ediş parası ödendiğini belirten Başkan Altepe, inşaatın zaman zaman yavaşlamasının müteahhit firmanın iç sıkıntılarından kaynaklanan bir durum olduğunu ifade etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.