Havadis16.com - 21 Ocak 2019, Pazartesi

BUSMEK´le hayaller gerçek oluyor

3 Nisan 2018
BUSMEK´le hayaller gerçek oluyor için yorumlar kapalı
BUSMEK´le hayaller gerçek oluyor

 Verdiği eğitimlerle kentsel üretim ve istihdama katkı sağlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Kursları (BUSMEK), her yıl onlarca başarı hikayesine zemin oluyor. BUSMEK’te aldığı eğitimle hayatı değişenlerden biri de Bursalı işadamı Gökhan Avcı. Uygulamalı girişimcilik kursunun ardından Özlüce’de kendi işletmesini kuran ve mağazacılık sektöründe faaliyet gösteren Avcı, oluşturduğu artı değerle Türkiye ekonomisine katkı sağlıyor.

BUSMEK merkezleri, eğitim alanındaki sorumluluk çerçevesinde önemli bir yer tutuyor. Neredeyse mahalle seviyesinde yaygınlaştırılan kurslar, bir yandan Bursalıların mesleki ve sanatsal anlamda eğitim ihtiyaçlarını karşılarken diğer yandan bireyler için şehir hayatında ‘bir nevi rehabilitasyon merkezi olarak’ işlev görüyor. Açtığı kurslarla Bursalılara geleneksel sanatları öğretip sevdiren BUSMEK, ‘meslek eğitimleriyle de’ herhangi bir meslek sahibi olmayan ya da mesleğinde ilerlemek isteyenlere çeşitli fırsatlar sunuyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği kurslar nedeniyle üretim ve istihdam oranı artış gösteren Bursa, bu yönüyle her yıl onlarca başarı hikayesine tanık oluyor. BUSMEK’te ‘uygulamalı girişimcilik eğitimi’ alarak mağazacılık sektörüne adım atan ve Özlüce’de moda üzerine kendi işletmesini kuran İşadamı Gökhan Avcı da başarı hikayesi yazan kursiyerlerden sadece biri. Çalışma hayatında sahip olduğu birikimini BUSMEK’in girişimcilik kursunda aldığı teorik eğitimle pekiştiren Avcı, iş yeri açmayı düşünen herkese uygulamalı girişimcilik kursunu tavsiye etti. Bursa doğumlu Avcı, lise öğrenimini tamamladıktan sonra ticaret hayatına atıldığını söyledi. Çeşitli sektörlerde ve sonrasında 6 yıl boyunca aile işletmesinde çalıştığını belirten Avcı, BUSMEK’le birlikte kendi iş yerine sahip olduğunu dile getirdi. Çocukluğundan bu yana kurduğu hayale kavuştuğunu belirten Avcı, duygularını şöyle dile getirdi:

“Bir arkadaşımdan BUSMEK kurslarının verimli olduğunu duymuştum. Ardından girişimcilik kursları gruplarını takip ederek ben de katıldım. Temel ticari kavramlar, müşteri diyalogları, diksiyonun önemi gibi konularda gerekli olan bilgileri alarak fayda sağladım. Bu imkanı bizlere sağladığı için Büyükşehir Belediyesi’ne ve BUSMEK yönetimine teşekkür ediyorum”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.