Havadis16.com - 16 Ocak 2019, Çarşamba

Bütçe görüşmelerinde gerginlik çıktı

14 Aralık 2018
Bütçe görüşmelerinde gerginlik çıktı için yorumlar kapalı
Bütçe görüşmelerinde gerginlik çıktı

TBMM Genel Kurulunda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 2019 yılı bütçelerinin görüşmelerinde, zaman zaman gerginlikler oluştu. Özkoç ile AK Parti’li milletvekilleri arasında karşılıklı laf atmalar yaşandı.

Bütçe görüşmelerinde gerginlik çıktı ortalık birbirine girdi

”SEN KİM OLUYORSUN”: Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün konuşmasının ardından, sataşmadan söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Bakan, bu kadar kişinin ve bu kadar Müslüman’ın arasında ‘Bizlerin kulağına ezan okunarak büyüdük biz’ dedi. Bizimkine gazel mi okunuyordu? Bizimkine de ezan okunuyordu, bizim de alnımız secdeye gidiyordu. Sen kim oluyorsun?” dedi.

Bütçe görüşmelerinde gerginlik çıktı ortalık birbirine girdi

”250 KİŞİYİ ŞEHİT ETTİ”: Özkoç’un, “Biz, milletvekillerini, gazetecileri, masumları, mağdurları tutuklayın diye dokunulmazlığı kaldırmadık. Biz ‘Bakanlarınızı, hırsızlık yapan, arsızlık yapan, namussuzluk yapan siyasetçileri cezaevine koyun’ dedik. Balyoz ve Ergenekon davaları gibi davalarda Hitler’in mahkemelerinin benzerini Silivri’de kurdunuz. Orada yargılayıp cezaevine koyduklarınız, intihar edenler, ölenlerin namusu, bu bayrak ve Türkiye için öldüler ama sizin besledikleriniz, terör örgütü, 250 kişiyi şehit etti. Onlar ne kadar teröristse siz o kadar teröristsiniz.” sözleri, Genel Kurul’da tartışmayı alevlendirdi.

Bütçe görüşmelerinde gerginlik çıktı ortalık birbirine girdi

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Özkoç’a yanıt vermek için kürsüye çıktığı sırada, AK Parti’li ve CHP’li milletvekilleri arasında itişmeler ve laf atmalar yaşandı. Bunun üzerine, TBMM Başkanvekili Mithat Sancar, birleşime ara verdi. Arada da iki partiye mensup bazı milletvekilleri arasında itişmeler devam etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.