Havadis16.com - 21 Ekim 2018, Pazar

Büyükşehir, eğitime destekte de sınır tanımıyor

20 Mart 2013
Büyükşehir, eğitime destekte de sınır tanımıyor için yorumlar kapalı
Büyükşehir, eğitime destekte de sınır tanımıyor

ÜSKÜP – Bursa Büyükşehir Belediyesi´nin hizmet anlayışı eğitimde de sınır tanımıyor. Büyükşehir Belediyesi´nin önderliğinde Bursalı hayırsever işadamları Gıyasettin Bingöl ve Ünal Yanar´ın katkılarıyla Üsküp Çayır İlçesi Tefeyyüz İlköğretim Okulu, çağdaş bir eğitim kurumu haline getirildi.

Makedonya’nın başkenti Üsküp’ün merkezindeki Tefeyyüz İlköğretim Okulu Müdürü Gönül Bayraktar, 18 Mart´ın Çanakkale Zaferi´nin 98. yıl dönümü olması ile birlikte Tefeyyüz İlköğretim Okulu için de çağdaş eğitimin başladığı gün olduğunu belirtti. Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursalı hayırseverlerin katkılarıyla, Üsküp´ün en çağdaş ve donanımlı okulunun Tefeyyüz olduğunu ifade eden Bayraktar, “Üsküp´ün Balkanların ve dünyanın geleceğine yön verecek nesillerin yetişmesine katkı sağlayan Bursalılara ve Büyükşehir Belediyesi´ne teşekkür ediyorum” dedi.

“Hizmetlerimiz Bursa ile sınırlı değil”
Bursa Büyükşehir Belediyesi´nin hizmet anlayışının 10 bin 800 kilometrekarelik Bursa ile sınırlı olmadığının altını çizen Genel Sekreter Yardımcısı Necmettin Şenocak, “Balkanlarda yaşayan insanlarımıza da hizmeti temel aldık. Tüm Balkanlara hizmet görürken, Üsküp´e pozitif ayrımcılık yaptık. Çünkü Üsküp bizim medeniyetimizin merkezidir. Eğitim ve sosyal alandaki eksiklikleri de gidermek için Balkanları yalnız bırakmıyoruz. İleriyi hesap ederek eğitim görenlerin bulunduğu kurum anlamına gelen Tefeyyüz´ü gerçek manasına kavuşturmak için gerekli çalışmalar Büyükşehir Belediyesi´nin önderliğinde iş adamlarımızın katkılarıyla gerçekleştirildi. Artık burada eğitim alanlar yarın Makedonya ve Üsküp´ün geleceği için mücadele edenler olacaktır. Çanakkale Savaşı´nda Seyit Onbaşının taşıdığı top mermisinin yerini bugün bilgi teknolojileri aldı. Çocuklarımızın bu mücadeleyi kazanmak için eğitim alacakları kurumları çağdaş hale getirmeye hayırseverlerle birlikte Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak biz de önderlik etmek istedik” diye konuştu.
Çayır Belediye Başkanı İzzet Mecidi de başta Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe olmak üzere hayırsever işadamlarına hem Tefeyyüz İlköğretim Okulu´na hem de Liria Güreş Kulübü´ne verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. Tefeyyüz İlköğretim Okulu Müdürü Gönül Bayraktar, katkılarından dolayı işadamlarına ve Başkan Recep Altepe adına Genel Sekreter Yardımcısı Necmettin Şenocak´a teşekkür plaketi sundu.

Hayırsever işadamları Gıyasettin Bingöl ve Ünal Yanar´ın katkılarıyla Tefeyyüz İlköğretim Okulu´na 24 adet akıllı tahta sistemi, 24 adet projeksiyon, 24 adet bilgisayar ve 100 adet pano kazandırıldı. Törende ayrıca Tefeyyüz İlköğretim Okulu öğrencileri Çanakkale Zaferi´nin 98. Yıl dönümü sebebiyle şiir ve gösteriler sundular.
Tören sonrası Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Necmettin Şenocak ve Bayram Vardar, Çayır Belediye Başkanı İzzet Mecidi´yle birlikte okula yeni kurulan akıllı tahta sistemini inceledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.