Havadis16.com - 22 Mayıs 2018, Salı

Büyükşehir Mudanya’ya değer katıyor

10 Haziran 2016
Büyükşehir Mudanya’ya değer katıyor için yorumlar kapalı
Büyükşehir Mudanya’ya değer katıyor

Ramazan ayında her akşam farklı bir ilçede düzenlenen iftar programına katılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu kez Mudanya İlçesi’nde yaşayan vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Altepe, Bursa’nın daha yaşanabilir bir kent olması hedefiyle çalışmalarını sürdürürken Mudanya’ya da büyük önem verdiklerini ve ilçeye hizmetlerine devam edeceklerini söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte Mudanya Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen iftarda vatandaşlarla bir araya geldi.
Mudanya’nın Bursa’nın vizyonunda önemli yer tutan bir ilçe olduğunu söyleyerek, “Bu yıl da 11 ayın sultanı Ramazan’ın rahmet ve bereketini doyasıya yaşıyoruz. Ecdat yadigarı Bursa’da yaşamaktan dolayı çok şanslıyız. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Bursa’da da hızlı bir kalkınma var. Bursa’yı dünya kenti yapmak için gece gündüz çalışıyoruz. Bir yandan Bursa’yı geliştirirken bir yandan da Mudanya’nın da gelişip kalkınması için adımlarımızı atıyoruz” dedi.
Büyükşehir Belediyesi ile Bursa’nın her köşesinde büyük bir dönüşüm yaşandığını anlatan Başkan Altepe, iftardan epey zaman önce Mudanya’ya geldiklerini ve ilçede Büyükşehir Belediyesi’nin devam eden çalışmalarında incelemeler yaptıklarını anlattı.

“Mudanya’da yapacak çok işimiz var”
İlçede tüm sahillerde çalışmaların sürdüğünü sözlerine ekleyen Başkan Altepe, “Mudanya’mızın gelişmesi ve kalkınması, bölgeden, denizden ve sahillerden insanların daha fazla istifade edebilmeleri için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Mudanya’yı boydan boya dönüştürecek olan, sadece sahil projesinde 100 milyon TL üzerinde yatırım yapmış olacağız. Daha da ilave projelerle yüzlerce trilyon harcanacak. Şu ana kadar, 7 yılda, Mudanya merkezine sadece altyapı olarak BUSKİ’nin harcadığı para 120 milyon TL’yi geçti. Daha yapacak çok işimiz var” dedi.
Başkan Altepe, raylı sistemin Mudanya’ya da ulaşacağını söylediği konuşmasında, “Tüm sahillerimiz düzenleniyor, tarihi eserler ayağa kaldırılıyor. Mudanya, altyapısıyla ve üstyapısıyla Büyükşehir ile büyüyor, Bursa ile birlikte gelişiyor. Mudanya, 23 yıldır suyunu Doğancı Barajı’ndan alıyor, almaya da devam edecek. Sizler bizi desteklediğiniz sürece bizler de hizmete devam edeceğiz, destek sizden hizmet bizden… Bizler, hizmet için varız, eserler bırakmaya geldik. Mudanya ve Bursa için ne yapsak az. Vatandaşlarımıza layık olmaya gayret ediyoruz. Hizmetler daha da artacak ve gelişecek. Hep birlikte bu güzellikleri yaşayacağız. Şu anda Türkiye’de Bursa konuşuluyor, dünyada Bursa konuşuluyor” şeklinde konuştu.
Büyükşehir Belediyesi’nin Mudanya’ya da değer kattığına işaret eden Başkan Altepe, iftarın ardından vatandaşlarla sohbet etti. Vatandaşlar da Başkan Altepe ile birlikte oruçlarını açmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek her zaman yanlarında olduğunu hissettiren Altepe’ye teşekkür etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.