Havadis16.com - 21 Ocak 2019, Pazartesi

Büyükşehir personeline ´zarafet´ eğitimi

31 Mart 2018
Büyükşehir personeline ´zarafet´ eğitimi için yorumlar kapalı
Büyükşehir personeline ´zarafet´ eğitimi

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin personelin yaşam kalitesini artırmak amacıyla düzenlediği ‘Zarafet Eğitimi’ konulu seminer, alanında uzman isimler tarafından verildi.

Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen ve belediye binasında yapılan seminere, konuşmacı olarak Gazeteci Sami Özey ile Zarafet Uzmanı Selda Boztepe katıldı. Seminerde personele; iş hayatında doğru adım atmanın yolları, sorunsuz sosyal iletişim, çevreyle yapıcı etkileşim, doğru duruş ve yürüyüş, nezaket kuralları ve topluluk önünde kendini ifade edebilme konularında bilgiler aktarıldı.

Zarafetin bir sanat olduğunu söyleyen Gazeteci Sami Özey, eskiden önem atfedilen zarafetin günümüzde de git gide değer kazandığını ifade etti. Özey, seminerin katılımcılara güçlü iletişim ve kendine güvenme ile iş ve sosyal hayatta başarıya taşıyacak kimlik oluşturma hedeflerini kazandırdığını anlattı.

İletişim ve Zarafet Uzmanı Selda Boztepe ise beden dilinin doğru kullanımı, iletişimde ses tonunun önemi ve selamlaşma adabı konularında bilgiler verdi. Bir insanın konuşması, davranışı ve bakışıyla zarafet sanatını icra ettiğini söyleyen Selda Boztepe, samimi bir iletişim için nazik davranmak gerektiğini, karşı tarafın bu konuda ne düşündüğünün önemli olmadığını belirtti. Kişisel bakımın bir ortam için önemli olduğunu vurgulayan Boztepe, insanların görünüşüyle karşılanıp, bilgi ve kültürüyle uğurlandığını dile getirdi.

Eğitim programının sonunda, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Aka tarafından Sami Özey ve Selda Boztepe’ye günün anısına plaket takdim edildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.