Havadis16.com - 22 Mayıs 2018, Salı

Büyükşehir`in İnegöl`e desteği sürecek

13 Haziran 2017
Büyükşehir`in İnegöl`e desteği sürecek için yorumlar kapalı
Büyükşehir`in İnegöl`e desteği sürecek

Ramazan ayında ilçelerdeki iftar geleneğini sürdüren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İnegöl’de gerçekleştirilen iftar programına katıldı. İlçede İshak Paşa Külliyesi’nin de yer aldığı çarşı bölgesinde gerçekleştirilen iftara vatandaşlar yoğun katılım sağladı.
Orucunu vatandaşlarla birlikte dualarla açan Başkan Altepe, “İnegöl’de güzel bir tablo var. Bizler her zaman değerli hemşehrilerimizle birlikte olmaya gayret ediyoruz. Bunu bir yandan hizmetlerimizle göstermeye çalışırken, bir yandan da halkımızla iletişimi sürdürüyoruz. Her zaman buradayız. Bizler çalışmaya, en güzel hizmetlere imza atmaya devam edeceğiz. İnegöl için ne yapsak az” dedi.
Başkan Altepe, Ramazan ayının değerine de dikkati çekerek, “Ramazan, rahmet ve bereket ayı. Dostluk ve kardeşliğin, dayanışmanın en çok yaşandığı Ramazan’ı Bursa’nın her köşesinde en güzel şekilde yaşıyoruz. Güzel bir ecdada ve güzel bir kültüre sahibiz” diyerek, sürekli gelişen Türkiye’nin dünya mazlumlarının da yanında olduğunu sözlerine ekledi.

“Bursa’dan dünya markaları çıkıyor”
Türkiye’nin gelişiminde Bursa’nın önemli bir rolü olduğuna değinen Başkan Altepe, “Yapacak çok işimiz var, çalışmaya devam edeceğiz. Güçlü şehirlerle, güçlü İnegöl ve güçlü Bursa ile güçlü Türkiye’nin oluşumuna katkı sağlayacağız. Bize durmak yok, çalışmak var. Başkaları konuşacak biz çalışacağız. Başkaları engel olacak bizler eserler bırakacağız. Bursa örnek kent” diye konuştu.
Yerli üretimden kırsal kalkınmaya kadar her alanda örnek adımlar atıldığını anlatan Başkan Altepe, “Bursa’dan dünya markaları çıkmaya başladı. Bursa’nın güzel ilçesi İnegöl’ün tarımda, ticarette, turizmde, sanayide her alanda gelişmesi çalışmakla olacak. Büyükşehir ve İnegöl belediyelerimizin çalışmaları sürecek. İnegöl’de altyapı ile ilgili yapılan çalışmalar kapsamında 3 yılda yaklaşık 200 km isale hatları döşendi. Sadece altyapıda 86 trilyon (86 milyon TL) yatırım gerçekleşti ve her yerde çalışmalar sürüyor. İnegöl’de su ve kanalizasyonun yanı sıra göletler de sulama tesisleri de yapılıyor, altyapı gelişiyor. İnegöl’ün sadece sanayide, mobilyada değil tarımda da potansiyeli gelişiyor. İnegöl’ün her zaman yanında Büyükşehir Belediyesi var” şeklinde konuştu. İnegöl’deki Beylik Hanı’nın bayramdan sonra açılacağını hatırlatan Altepe, ilçede 3 yılda 58 trilyonluk (58 milyon TL) yol yapıldığını da sözlerine ekledi.

“3 yılda 210 trilyon yatırım yapıldı”
İnegöl için önemli olan her işin Büyükşehir Belediyesi için de önemli olduğunu vurgulayan Başkan Altepe, “Bizler çalışmalarımıza devam edeceğiz. Burada bir yandan onlarca projemiz bitiyor, bir yandan devam edecek. Bugüne kadar 3 yılda 210 trilyon (210 milyon TL) yatırım yapılmış. Büyükşehir dönemi bundan sonra daha da hissedilecek. İlave 200 trilyon altyapı yatırımları var. İnegöl’de yıllarca söylenip yapılamayanlar, inşallah yapılmış olacak. İnegöl Büyükşehir’in gücünü ve desteğini en güzel şekilde hissetmeye devam edecek” şeklinde konuştu.
İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş da Büyükşehir Belediyesi’nin İnegöl’e destekleri nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti. İlçede yoğun bir ilgiyle karşılanan Başkan Altepe, iftar yemeğine katılan vatandaşlarla sohbet etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.