Havadis16.com - 14 Aralık 2018, Cuma

Büyüyen Türkiye’nin fotoğrafı

26 Şubat 2018
Büyüyen Türkiye’nin fotoğrafı için yorumlar kapalı
Büyüyen Türkiye’nin fotoğrafı

Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri Karakaş ve beraberindeki heyet 29. Vergi Haftası Kutlamaları kapsamında Bursa Valisi İzzettin Küçük’ü ziyaret etti.

Kamuoyunda vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla Türkiye’de 1990 yılından beri her yıl Şubat ayının son haftası “Vergi Haftası” olarak kutlanmaktadır.

“Vergilendirilmiş kazanç kutsaldır.” diyerek verginin önemi hakkında konuşan Bursa Valisi İzzettin Küçük; “Ülkemizin her açıdan olduğu gibi ekonomik açıdan da çok daha ileri adım atabilmesi için vatandaşımızın kazançlarından ödemiş olduğu vergiler yeniden vatandaşımıza hizmet olarak geri dönmektedir. Devletin vatandaşlara karşı, vatandaşın da devlete karşı görevleri var. Devlet vatandaşa hizmeti götürürken, toplu yaşamanın disiplinini ortaya koyarken mutlaka harcamalar da yapmak zorunda. Bu yüzden devlet olgusuyla birlikte vergi olgusu da ortaya çıkmıştır. Dolayısıyla devletin vatandaş üzerinde, vatandaşın devlet üzerinde karşılıklı hakları söz konusudur.” diye konuştu.

Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri Karakaş ise Vali Küçük’e verdiği kısa brifing de; “Bursa vergi tahsilatında bu yıl beklenen rakamların üzerinde vergi tahsilatı yaptı. Bursalı mükelleflerimiz kazançlarının vergisini ödemede örnek bir davranış sergilemektedir.” dedi.

Vatandaşın helal kazancının vergisini ödemesinin vatandaşlık görevi olduğunu ifade eden Vali İzzettin Küçük, heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.