Havadis16.com - 18 Aralık 2018, Salı

Çağrı merkezi eğitimi alan engelliler sertifikalarını aldı

24 Mart 2013
Çağrı merkezi eğitimi alan engelliler sertifikalarını aldı için yorumlar kapalı
Çağrı merkezi eğitimi alan engelliler sertifikalarını aldı
 Bursa Altınokta Körler Derneği ile Bursa İş Kur İl Müdürlüğü,  Engelliler için  çağrı merkezi elemanı eğitimi projesi kursu düzenledi.
Kurs bitiminde sertifika almaya hak kazanan 9 kursiyere düzenlenen törenle sertifikaları verildi. Derneğin Mollaarap’ taki merkezinde düzenlenen törene Bursa Valisi Şahabettin Harput, Vali Yardımcısı Mustafa Güney , Türkiye Altınokta körler Derneği Genel Başkan Vekili Burhanettin Fani,  Bursa Şube Başkanı Tuncay Yıldız ve kursiyerler ile vatandaşlar katıldı. Bursa Valisi Şahabettin Harput, Mehmet Akif’in  “ Kanayan bir yara gördü mü yanar ta ciğerim. Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim.  Adam aldırma da geç git diyemem aldırırım. Çiğnerim çiğnenirim Hakkı tutar kaldırırım. Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem. Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.”  Dizeleriyle başladığı konuşmasında  “ Makam, mevki , zenginlik hepsi bir yana biz önce insanız. İnsan önce hakiki insan olmalı.  Musalla taşında er kişi veya Hatun kişi niyetine diyor hoca. Yunus’un ifadesiyle “Hepsinden iyide bir gönüle girmektir.” Bunun da yolu sevgiden geçer. Karşılıksız vermekten, paylaşmaktan geçer. Eğer bir toplumda bir kısım insanlar sıkıntı içindeyken, bir kısım insanlar da bundan habersiz yaşıyorsa o toplumda büyük bir felaket var demektir.  Çok şükür biz bazı yanlışlarımıza ve eksiklerimize rağmen  Türk toplumu olarak bir birimizle dayanışma ve yardımlaşma içerisinde olarak değerlerimizi yaşatmaya çalışıyoruz. Bu değerleri yaşatalım zira yarının ne olacağını kimse bilmiyor. Düşmez kalmaz bir Allah. İnsanların önündeki engelleri kaldırarak kabiliyetlerinin orta çıkmasına fırsat vermek lazım. Onun için bu organizasyonlar çok önemli. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.
Program da Ayhan Zembilci ve Çiğdem Dilbil şiir okudu. Ferhat, Züleyha kardeşler ise Aşık Veysel’den türkü okudular. Program sonunda sertifika almaya hak kazanan 9 kursiyere Vali Harput ve Genel Başkan Vekili Burhanettin Fani tarafından  sertifikaları verildi.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.