Havadis16.com - 16 Temmuz 2018, Pazartesi

Çanakkale’de vefalı tören

27 Mayıs 2014
Çanakkale’de vefalı tören için yorumlar kapalı
Çanakkale’de vefalı tören

 

Kurulduğu günden bugüne öğrencilerini Çanakkale şehitlerinin manevi huzurunda mezun eden Bursa Osmangazi Koleji, bir anlamlı törene daha imza attı.

Bursa Özel Osmangazi Koleji 2013-2014 öğrenim yılı üçüncü mezuniyet törenini Çanakkale Şehitler Abidesi’nde gerçekleştirdi.

Bu yılki mezuniyet töreninde, 1914-1915 eğitim-öğretim yılında kitaplarını sıraları üzerinde bırakarak Çanakkale Cephesi’ne koşan ve orada şehit olan öğrenci askerlerin temsili diplomaları Bursa Osmangazi Koleji öğrencilerine verilirken, törende Osmangazi Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Altın, Mahmut Yılmaz ve Özel Osmangazi Koleji Eğitim Yöneticileri, eğitim liderleri ve veliler de hazır bulundu.

Şehitler için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Osmangazi Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Altın, ’’Asım’ın neslini yetiştirmek için çıktığımız bu yolda, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Mezun öğrencilerimizi, velilerimizi ve değerli eğitimcilerimizi de tebrik ediyoruz’ dedi.

Özel Osmangazi Koleji Eğitim Yöneticisi Mehmet Demirbaş ise konuşmasında “Çanakkale bütün dünyanın hayranlıkla izlediği, kitaplar yazdığı kutsal bir yer. Biz de atalarımızın huzurlarındayız. Onları saygıyla anıyoruz. Altın nesillerin yetişmesinde emeği geçen tüm velilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Duygu dolu anların yaşandığı mezuniyet töreni, öğrenci, eğitimciler ve velilerin toplu olarak hatıra fotoğrafı çektirmeleriyle sona erdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.