Havadis16.com - 21 Ekim 2018, Pazar

Çanakkale’yi gezen Mudanyalıları Türkyılmaz karşıladı

5 Haziran 2015
Çanakkale’yi gezen Mudanyalıları Türkyılmaz karşıladı için yorumlar kapalı
Çanakkale’yi gezen Mudanyalıları Türkyılmaz karşıladı

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Çanakkale Zaferimizin 100’üncü yılı nedeniyle düzenlenen Çanakkale Şehitlik ziyareti gezisine katılan Mudanyalıları, gezi dönüşünde Mudanya İskelesi’nde karşıladı. Geziden büyük bir memnuniyetle dönen Mudanyalılar, Başkan Hayri Türkyılmaz’a teşekkür etti.

Mudanya Belediyesi tarafından, Çanakkale Zaferinin 100’üncü yıldönümü nedeniyle düzenlenen Çanakkale Şehitlik ziyaretine giden Mudanyalılar, ziyaret sonrası İskele Meydanı’nda Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz karşıladı. Geziden büyük bir memnuniyetle dönen ve Çanakkale Destanı’nın yazıldığı toprakları ziyaretlerinde duygusal anlar yaşadıklarını belirten Mudanyalılar, Başkan Hayri Türkyılmaz’a teşekkür etti. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanyalıların Çanakkale Destanının yazıldığı savaş alanlarını görmeleri, bağımsızlık bilincini pekiştirmeleri, şehitlerimizi anma ve şükran duygularımızı dualarla dile getirmeleri amacıyla düzenledikleri Çanakkale Şehitlik ziyaretinin yarın ve diğer günlerde de program kapsamında devam edeceğini ifade etti. Başkan Türkyılmaz, Çanakkale Şehitlik Gezisi kapsamında Mudanyalı gruplara rehberler eşliğinde Kahramanlık Destanımızın anlatıldığını, Gelibolu Tarihi Milli Parkı, Canlı Tarih Müzesi, Bigalı Köyü ve Atatürk Evi ziyareti, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Tamamı Şehit Düşen 57. Alay Şehitliği, 268 rakımlı Anıt Alanı, Anafartalar Zaferimizin kazanıldığı Conk Bayırı, Alçıtepe Köyü Büyük Şehitler Abidesi, Ezineli Yahya Çavuş, Sargı Yeri, 276 kg Mermiyi kaldıran Kahraman Seyit Onbaşı Tabyası, Namazgah Tabyası ve Kilitbahir ve savaşın yaşandığı yıllarda kazılmış siperlerin gezdirildiğini vurguladı. Başkan Hayri Türkyılmaz, Çanakkale Destanımızın yazıldığı toprakları görme fırsatı bulamayan Mudanyalı hemşerileri, Çanakkale’deki tarihi topraklarla buluşturmak istediklerini, gezi kapsamında yaklaşık 2 bin Mudanyalı hemşehrimizi Çanakkale’ye götürmeyi hedeflediklerine dikkati çekerek, “Mudanyalı hemşehrilerimizi, şanlı tarihimizde eşsiz bir yere sahip olan, Kahramanlık Destanımızın yazıldığı topraklarla buluşturmak istedik. Çanakkale Zaferi’ni kazanarak, vatanı ve bayrağı uğruna şehit olan kahramanlarımızın Çanakkale’de yazdığı Şanlı Destanımızı, Mudanyalı hemşerilerimize hissettirerek ve Çanakkale Ruhunu yaşatarak, Çanakkale savaşlarının yaşandığı yerleri görüp tanımalarını sağlayarak, o günün manevi atmosferini yaşamalarını, milli ve manevi bir bilincin oluşmasına katkı sağlamayı amaçladık. Çanakkale Şehitlik gezisinin ardından Mudanya’ya dönen hemşehrilerimiz, orada duygusal anlar yaşadıklarını vurguladılar. Bu tür tarihi ve kültürel gezilerimizi önümüzdeki aylarda yine gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

 

DSC_1315 DSC_1325 DSC_1327 DSC_1360 DSC_1361 DSC_1375 DSC_1383 DSC_1398 DSC_1424 DSC_1433 DSC_1438 DSC_1495 DSC_1510 DSC_1520 DSC_1530 DSC_1535 DSC_1559 DSC_1562 DSC_1613 DSC_1618

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.