Havadis16.com - 17 Temmuz 2018, Salı

Çarşı ve Hanlar Bölgesi’ne Otopark Müjdesi

28 Mayıs 2014
Çarşı ve Hanlar Bölgesi’ne Otopark Müjdesi için yorumlar kapalı
Çarşı ve Hanlar Bölgesi’ne Otopark Müjdesi

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa’nın turizm merkezi olan Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’nde yaşanan otopark sorununa bölgeye kazandırılacak yeni bir otoparkla çözüm üreteceklerini müjdeledi.

Osmangazi Belediyesi, Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’nin en büyük sıkıntısı olan otopark sorununa son vermeye hazırlanıyor. Başkan Dündar, yeni dönemde Merkez Bankası’nın arkasındaki boş alana otopark yapacaklarının söyledi.

Bursa Tarihi Çarşı Hanlar Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri, Osmangazi’de ikinci kez üst üste başkan seçilen Mustafa Dündar’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Makamında ağırladığı misafirleri ile Bursa için hayati önem taşıyan Çarşı ve Hanlar Bölgesi’ni yeniden eski ihtişamlı günlerine kavuşturmak adına fikir alışverişi yapan Başkan Dündar, yeni dönemde Merkez Bankası’nın arkasındaki boş alana yapacakları otopark ile bölgenin en büyük sorununu çözeceklerini söyledi.

Bölgeye yapılacak otoparkın Çarşı ve Hanlar Bölgesi’ni yeniden ayağa kaldıracağını belirten Başkan Dündar,  “Çarşı ve Hanlar Bölgesi Bursa için hayati önem taşıyor. Ancak böylesi önemli bir noktada vatandaşların araçlarını park edecekleri bir otopark yok. Yeni dönemde Merkez Bankası’nın arkasındaki boş alana yapacağımız otopark bu sorunu ortadan kaldıracak. Vatandaşlarımız araçlarını park ettikten sonra saatlerce çarşıda dolaşıp alışverişini yapabilecek” dedi.

Ulu Çarşısı’nda yaptıkları üst örtü, zemin kaplama ve cephe yenileme çalışmalarının tamamlandığını, Ulucami Caddesi ve Medrese Çarşısı’nda ise cephe sağlıklaştırma, zemin kaplama ve üst örtü çalışmalarının devam ettiğini hatırlatan Başkan Dündar, “Yeni nesil AVM anlayışı ile çarşıdaki küçük esnafımız piyasada rekabet edemez hale gelmişti. Bu bölgeye yapmış olduğumuz yatırımlarla, buraların değerini yeniden ortaya çıkartmış oluyoruz. Bu çalışmalarımızla kazanan esnafımız olacak, Bursa olacak. Dünyanın en büyük, otantik alışveriş merkezi olan Çarşı ve Hanlar Bölgemizi ayağa kaldıracak çalışmalara devam edeceğiz” dedi.

Bursa Tarihi Çarşı Hanlar Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri, Çarşı ve Hanlar Bölgesi’ne yapmış olduğu yatırımlardan dolayı Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a teşekkür ederek, tembih ve Kur’an-ı Kerim hediye ettiler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.